WYCIECZKA PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ

27 września 2012r. uczniowie kl.II c ( wych. A.Bednarczyk ) i kl. II d (wych. K. Klimek) wybrali się na wycieczkę po ziemi łódzkiej. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Uczniowie z tarasu podziwiali żubry, a również usłyszeli wiele cennych informacji o samym ośrodku i ochronie żubra. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim , który jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece .Uczniowie zwiedzali zabytkowy młyn wodny, w którym znajdują się cenne pamiątki z historii młynarstwa wodnego w regionie. Uczniowie zobaczyli też ?eksponaty wojenne?. Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się nad ?Niebieskie Źródła? położone kilkaset metrów od skansenu. Na koniec wszyscy udali się do McDonld?s w Tomaszowie Mazowieckim. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji, a również pogłębiła wiedzę przyrodniczą i regionalną.