Wojewódzki Finał Konkursu ?Policyjna Akademia Bezpieczeństwa?

Po wygraniu eliminacji powiatowych, uczniowie SP nr 1 po raz pierwszy zaprezentowali się w wojewódzkim finale ?Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie?. Drużyna wystąpiła w składzie : Jagoda Sygut ( Kl.II b) i Wiktor Kozera( Kl. II c). Zadaniem wszystkich 22 drużyn biorących udział w konkursie , było pokonanie na czas przygotowanego toru przeszkód. Następnie zawodnicy wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podczas pisania testu. Drużynie kibicowała grupa 18 kibiców ? uczniów kl .II. Na tę okazję zostały przygotowane transparenty i rymowanki. Uczniowie wykorzystali gadżety i wystąpili w koszulkach promujących miasto Opoczno ufundowanych przez Urząd Miejski w Opocznie. Folklor opoczyński zaprezentowała para uczniów w strojach ludowych: Victoria Wiktorowicz i Kacper Wiktorowicz. Wiele emocji drużynie i kibicom dostarczył mecz: Policjanci kontra ekipa filmowa komisarza Aleksa. Atrakcją finału była impreza plenerowa , w czasie której prezentowano sprzęt policyjny ,pożarniczy oraz motocykle członków klubu motoryzacyjnego Knight Ri ders ŁGW IPA. Drużyna z Opoczna dzielnie walczyła, została przygotowana przez p. K Klimek. Zdobyte doświadczenia w wojewódzkim finale będą na pewno wykorzystane w przygotowaniach uczniów do kolejnych edycji konkursu.