VII Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

21 września w SP nr 2 w Opocznie odbyła się kolejna edycja turnieju dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Eliminacje powiatowe przeprowadzili funkcjonariusze opoczyńskiej komendy. Do eliminacji przystąpiło 7 dwuosobowych drużyn ,które zwyciężyły w drodze czerwcowych eliminacji szkolnych. Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch części. W pierwszej zespoły uczniów musiały rozwiązać test z zakresu bezpiecznego zachowania się i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W drugiej części uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną pokonując na czas specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Po zsumowaniu wyników okazało się że I miejsce zajęła drużyna ze SP nr 1 w Opocznie, która wystąpiła w składzie : Jagoda Sygut kl. IIb i Wiktor Kozera kl.II c.

Zwycięską drużynę przygotowywała p. Katarzyna Klimek. Drużyna otrzymała puchary, dyplomy i nagrody.