MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA - XVII EDYCJA MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU FORMACJI TANECZNYCH W ZSS NR 1 W OPOCZNIE

W dniu 09.12.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się XVII edycja Mikołajkowego Konkursu Formacji Tanecznych.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki wych. fiz: Halina Sosnowska, Danuta Karasińska oraz nauczyciele wych. fiz., a także prowadzący Aleksandra Popecka, ucz. klasy III SLO i ucz. kl II SLO Mateusz Prusek.
Konkurs cieszy się dużą popularnością, a z każdym rokiem uczestnicy stawiają coraz wyżej poprzeczkę. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z klas: I-III SP nr 1; klas IV-VI SP nr 1  w Opocznie; klas I-III Gim. nr 1 w Opocznie  oraz szkoły ponadgimnazjalne: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie.

Oto wyniki konkursu w kategorii klas I-III
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce- zespół taneczny ?Frajda? w składzie: Aleksandra Woźniak, Wiktoria Kowalska, Zofia Konecka, Aleksandra Wolska, Natasza Gusta, Natalia Kucharska, Natalia Karp i Nikola Kaśkiewicz.
II miejsce- zespół taneczny?Gang świeżaków ? z klasy 2e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie: Julię Turlińską, Małgorzatę Bogatek, Jagodę Kuletę, Kingę Wróblewską, Zuzannę Lewandowską, Hannę Ambroziak i Agatę Marszałek. Opiekunem zespołu jest pani Beata Popecka.
III miejsce- ?Wesołe słoneczka? z klasy 2d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. W jego skład wchodzą: Natalia Kowalska i Iga Zaborowska, opiekunem zespołu jest pani Sylwia Kurkowska.
Oto wyniki konkursu w kategorii klas IV-VI
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce- zespół taneczny:  ?Szejki Junior? ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. Opiekunem grupy jest pani Danuta Karasińska. W skład formacji wchodzą: Katarzyna Gajewska, Gabriela Paduszyńska, Kinga Łukasik, Zuzia Szpoton, Anastazja Kopera, Oliwia Pantkowska, Hania Stańczyk, Amelia Boberek, Kalina Najder, Katarzyna Krzysztofik, Klaudia Filipczak, Oliwia Kupis-Kozłowska, Martyna Gruszczyńska i Zofia Białecka
II miejsce- zespół taneczny: ?Winterki? z klasy V  Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. W skład zespołu wchodzą: Alicja Konecka, Aleksandra Michałowska, Julia Konecka i Łucja Mikołowska. Opiekunem zespołu jest pani Anna Pietras.
III miejsce zespół taneczny: ?Sweet girls? z klasy VI a i VI c Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. W jej skład wchodzą: Amelia Pręcikowska, Ola Duniak, Weronika Pacan, Ola Wiktorowicz, Ola Kościecha, Oliwia Lach, Asia Kościecha, Julia Turlińska, Asia Starus, Julia Grzybek, Julia Nejman, Karolina Owczarska, Amelia Gąsiowska, Ola Rupniewska, Julia Rybicka, Wiktoria Szymlet i Klaudia Bańczyk. Opiekunem grupy jest pani Danuta Karasińska.

Poza tym konkurs został uświetniony występami taneczno-gimnastycznymi z przyborami (wstążki, obręcze, pompony, parasol) uczennic SP nr 1 z klas  - IV ? VI.
Z każdym rokiem uczestnicy konkursu stawiają coraz wyżej poprzeczkę, tak było i tym razem. Zostało to zauważone przez sędziów i nagrodzone wysokimi nagrodami
natomiast uczniowska widownia nie szczędziła tancerzom gromkich braw.
nagrody w postaci pucharów, dyplomów, słodyczy oraz nagród rzeczowych wręczała Dyrekcja ZSS nr 1 w Opocznie.