TY TEŻ MASZ TALENT 2016

?Pasja to coś co pomaga nam oderwać się od codzienności problemów, coś co pozwala wyzwolić w sobie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, śpiew ,pisanie czy chociażby iluzja. Nazywać pasją można wszystko co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni?.

24 maja 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 1w Opocznie z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w IV edycji konkursu Ty Też Masz Talent. W zmaganiach konkursowych udział wzięły dzieci z klas O-III i IV-VI. Uczestnicy prezentowali swoje pasje, uzdolnienia z różnych dziedzin: taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, iluzja, balet, recytacja czy rysunek. W sumie na scenie  zaprezentowało się 120 uczestników .

Ich fantastyczne zmagania oceniało  JURY w składzie:

1.Urszula Rudzka ? nauczyciel języka polskiego i opiekun kółka teatralnego w ZSS nr 1 w Opocznie

2.Anna Pietras ? nauczyciel wychowania fizycznego

3.Izabela Małocha? nauczyciel muzyki

4. Wiesława Wolska ? nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor fitness.

Jury w kategorii klas 0-III wyłoniło 6  najciekawszych prezentacji, w kategorii klas IV-VI ? 4. Jednak najważniejsza była w tym wszystkim wspaniała zabawa, a  występy  uczestników stały się inspiracją dla  innych osób, do odnalezienia w sobie zainteresowań czy też pasji.

W kategorii klas O-III wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami a nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Mateusz Bociek kl. IIe ( skrzypce )

Agata Siedlecka kl. IId (śpiew)

Adam Gwadera kl. Ob ( śpiew)

Karina Jaciubek kl. IIIb ( taniec )

Rafał Białas kl. IId ( śpiew )

Grupa taneczna ? Frajda? w składzie: Aleksandra Wolska Ie, Zofia Białecka IIIa, Maja Wołąkiewicz IIIc, Aleksandra Bednarczyk IIIc, Emilia Warczyńska IIIc, Aleksandra Michałowska IVa, Alicja Konecka IVa, Julia Konecka IVa.

W kategorii klas IV-VI nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Duet  Anna i Maria Kądziela ( taniec disco ? dance)

Duet Igor Jeż i Beniamin Pietrasik - ( duet fortepianowy)

Maja Świderska - (śpiew )

Jakub Wolski ? ( iluzja )

Występy młodych artystów w niezwykle widowiskowy sposób uświetnił duet: Natalia Kowalczyk i Wioletta Kupis, solistki: Jagoda Chudzicka, Dominika Pilich, Jagoda Sygut oraz grupa taneczna ? Bass? .

Niecodzienną atrakcją był występ Pawła Śmigla ? ucznia Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie. Paweł wraz ze swoją asystentką zaprezentował widowisko pt. Kostka Rubika Show. Był to mistrzowski pokaz umiejętności układania kostki Rubika .

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem . Uczestnicy zadbali nie tylko o dobór właściwego repertuaru swoich prezentacji, ale również o oprawę sceniczną. Zaangażowanie rodziców, nauczycieli, sponsorów i samych uczestników przyczyniło się do powstania pięknego widowiska, a uśmiech i radość dzieci i rodziców jest motywacją do organizowania kolejnych edycji. W końcu ?Nie samą nauką uczeńżyje?.