Pokaz historyczny pt. ?Rzymskie imperium i tradycje antyku?

8 marca w szkole gościła Grupa Artystyczna ?Rekonstrukto? z pokazem historycznym pt. ?Rzymskie imperium i tradycje antyku?.

W programie żywej lekcji historii, w której uczestniczyło 227 uczniów szkoły podstawowej, znalazło się dużo wiadomości o pradawnym Rzymie, jego kulturze i potędze. Uczniowie mogli podziwiać ekwipunek i uzbrojenie legionisty rzymskiego. Każdy uczeń mógł przymierzyć zbroję i osobiście obejrzeć rekwizyty; włócznię, tarcze, obosieczny miecz, hełm.

Pokaz dostarczył też informacji na temat technik posługiwania się bronią białą. Chętni mogli wcielić się w legionistów i na oczach koleżanek i kolegów stoczyć popisową walkę. Niektórzy poddali się ?małym torturom?.

Z pewnością udział w tej niecodziennej lekcji historii na długi czas pozostanie w pamięci wszystkich uczniów uczestniczących w pokazie.