Świąteczna paczka dla każdego dzieciaczka

21 grudnia 2015 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie akcji ?Świąteczna paczka dla każdego dzieciaczka?. Gośćmi spotkania byli podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym opiekunkami. Na początku wszyscy wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum (koncert przygotowała pan Izabela Małocha).

Następnie pani Ewa Poprzeczna przekazała na ręce  siostry Ewy Janek  pieniądze dla Domu Dziecka uzyskane ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych (ozdoby własnoręcznie wykonywali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod czujnym okiem pani Ewy Poprzecznej).

Pani dyrektor serdecznie podziękowała za ten dar oraz wszelką dobroć i życzliwość jakiej otrzymuje ze strony pani dyrektor szkoły oraz nauczycieli i uczniów naszej placówki.

Po podziękowaniach wszyscy powitali ?św. Mikołaja?. Prowadząca uroczystość pani

Alina Kaźmierczyk prosiła poszczególne dzieci na scenę, na której ?pomocnicy Mikołaja? wręczali im paczki. Siostry także przygotowały niespodziankę -babeczki z czekoladą i pierniczki oraz mały kalendarzyk na nowy rok dla każdego uczestnika uroczystości.

Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek i wspólne rozmowy.  Na świątecznie ubranym stole znalazły się: cukierki, owoce, ciastka, ciasto domowej roboty oraz ciepła herbata. Obdarowane dzieci nie mogąc doczekać się powrotu do domu, rozpakowywały swoje prezenty na miejscu ( w czym pomagali im ?pomocnicy świętego Mikołaja?). Dzieci nie kryły wielkiej  radości.

Spotkanie przebiegło w miłej i pełnej życzliwości atmosferze.

Spotkanie zorganizowali: pani Alina Kaźmierczyk i pan Arek Nita z pomocą dyrektorki szkoły pani Małgorzaty Kozłowskiej oraz pani Ewy Poprzecznej, pani Izy Małochy, pani Marioli Sikorskiej oraz siostry Barbary Łukawskiej.

W akcji ?Paczka dla każdego dzieciaczka.? zaangażowani byli uczniowie z klas: 4 A   ( wych. pan Jacek Słowikowski ) , 4 B ( wych. pani Iwona Bogacz ), 5 A  ( wych. pani Dorota Cichańska ), 6 A ( wych. pani Wiktoria Markiewicz ), 6 B ( wych. pani Alfreda Molka ), 6 C ( wych. pani Iwona Brzozowska), 6 D ( wych. pani Alina Kaźmierczyk ) .

Opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Alina Kaźmierczyk, serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, bez których nie powstałyby paczki, a w nich wymarzone przez dzieci prezenty.