W MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA- XVI EDYCJA MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU FORMACJI TANECZNYCH W ZSS NR 1 W OPOCZNIE

W dniu 11.12.2015r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się XVI edycja Mikołajkowego Konkursu Formacji Tanecznych.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki wych. fiz: Halina Sosnowska, Danuta Karasińska oraz nauczyciele wych. fiz., a także prowadzący Aleksandra Popecka, ucz. klasy II SLO i ucz. kl III SLO Maciej Sokół.
Konkurs cieszy się dużą popularnością, a z każdym rokiem uczestnicy stawiają coraz wyżej poprzeczkę. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z klas: I-III SP nr 1; SP nr 3 w Opocznie; klas IV-VI SP nr 1 i SP nr 2 w Opocznie; klas I-III Gim. nr 1 w Opocznie i Publicznego Gimnazjum w Prymusowej Woli oraz szkoły ponadgimnazjalne: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Opocznie.

Oto wyniki konkursu w kategorii klas I-III
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce- zespół taneczny ?Idolki? złożony z 10-ciu uczennic kl. III a SP nr 1: Gabrysia Paduszyńska, Anastazja Kopera, Kinga Łukasik, Martyna Gruszczyńska, Zuzanna Szpoton, Zofia Białecka, Katarzyna Gajewska, Oliwia Pantkowska, Hanna Stańczyk, Kalina Najder. Opiekunką zespołu jest p. Jagoda Kochanowska.
II miejsce- zespół taneczny ?Zahra Fitness Junior? składający się z trzech tancerek kl. II SP nr 3 w Opocznie: Zofia Piotrowska, Maria Niewadzi, Oliwia Lewandowska. Opiekunami grupy są p. Ewa Mazur i p. Jolanta Mastalerz, a choreografię przygotowała Formacja Taneczna ?Zahra Fitness?, p. Katarzyna Niewadzi.
III miejsce- zespół taneczny ?Szejki? złożony z 5-ciu uczennic kl. IIIa SP nr 1 w Opocznie: Karolina Grzebna, Zuzanna Szpoton, Kinga Łukasik, Hanna Stańczyk i Kalina Najder. Opiekunką zespołu jest p. Jagoda Kochanowska.

Oto wyniki konkursu w kategorii klas IV-VI
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce- zespół taneczny ?Black unicorn? złożony z 9-ciu tancerek klasy VI d i VI b SP nr 1: Oliwia Sałaj, Izabela Kmiecik, Zuzanna Bielas, Ewa Titareńko, Katarzyna Waśkiewicz, Joanna Łuczka, Joanna Nalewczyńska, Natalia Kuleta, Matylda Szkurłat. Opiekunką zespołu jest p. Halina Sosnowska- nauczycielka wych. fiz.
II miejsce- zespół taneczny ?Cool Girls?- to ucz. kl. Vc: Aleksandra Wiktorowicz, Amelia Pręcikowska, Julia Turlińska, Małgorzata Nadulska, Klaudia Bańczyk, Aleksandra Duniak- opiekunką zespołu jest pani Danuta Karasińska. Choreografię opracowaly ucz.: Klaudia Pręcikowska kl. III Gim i Natalia Pręcikowska kl. II Liceum.
III miejsce exeqvo zajęły dwa zespoły taneczne: ?Krejzi Girls?- składający się z trzech ucz. z kl. IV b SP nr II w Opocznie: Małgorzata Pachciorek, Martyna Wiaderna, Joanna Rogulska. Opiekunką zespołu jest p. Jolanta Maruszewska, nauczycielka wych. fiz. oraz zespół ?Hawajki i On? złożony z uczniów kl. Vb  SP nr 1 w Opocznie: Zuzanna Krzysztofik, Jagoda Sygut, Alicja Konecka, Oliwia Grabska, Roksana Pawlińska, Karolina Gawin i Mikołaj Karbownik. Opiekunem grupy jest p. Sławomir Wiktorowicz, nauczyciel wych. fiz.

Poza tym konkurs został uświetniony występami taneczno-gimnastycznymi z przyborami (wstążki, obręcze, pompony, parasol) uczennic SP nr 1 z klas Ve, Vd i VIc.
Z każdym rokiem uczestnicy konkursu stawiają coraz wyżej poprzeczkę, tak było i tym razem. Zostało to zauważone przez sędziów i nagrodzone wysokimi nagrodami.
natomiast uczniowska widownia nie szczędziła tancerzom gromkich braw.
nagrody w postaci pucharów, dyplomów, słodyczy oraz nagród rzeczowych wręczyła dyrektor ZSS nr 1 w Opocznie, pani Małgorzata Kozłowska.