Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt

Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt i wspaniała motywacja do przeprowadzania prelekcji. Dziś z tej okazji Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek, V-ce Prezes Walentyna Beta oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opocznie Pan Włodzimierz Skorupski gościli w naszej szkole. Wspólnie przeprowadzili prelekcję edukacyjną pt. Zwierzę nie jest rzeczą". Dzieci z klas V i VI były bardzo aktywne i zainteresowane prezentowanym tematem. Z pewnością idea szacunku dla zwierząt została skutecznie zaszczepiona. Nasza szkoła dzięki zaangażowaniu nauczycieli Marzeny Mastalerz i Iwony Brzozowskiej ma bogate tradycje zbiórek darów dla zwierzaków. Dlatego między innymi została wyróżniona dyplomem "Szkoła przyjazna zwierzętom". Uprzejmie dziękujemy Pani Amandzie, Pani Walentynie i Panu Włodzimierzowi za poświęcony dzieciom czas i zaangażowanie. Dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia "Pomagajmy Zwierzętom" oraz przedstawicielom lokalnej prasy za przybycie.  Wiele się dziś dowiedzieliśmy. Będziemy czerpać wzorce z najlepszych. Razem dla dobra zwierząt!