CodeWeek - Tydzień Kodowania

?Code Week Polska 2015? - Tydzień Kodowania w Polsce, który rozpocznie się w sobotę 10 października i potrwa do niedzieli 18 października. To część Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie, w tym roku jest już zaplanowanych 357 wydarzeń i ciągle dodawane są nowe.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie też będą kodować. Szkoła zakwalifikowała się do Programu Mistrzowie Kodowania .

W tygodniu kodowania uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie rozpoczną pracę nad kodowaniem w programie Scratch. Kodowanie będzie realizowane na zajęciach w ramach projektu Mistrzowie Kodowania.

Każdy może założyć konto na stronie scratch.mit.edu

Kliknij na kotka   - tu możesz zobaczyć program Scratch bez zakładania konta i logowania.

Na platformie code.org możesz ćwiczyć kodowanie.