Wywiad z Natalią Stępień, powołaną do reprezentacji kraju w piłkę nożną U 12.

-Natalio, otrzymałaś niezwykłe wyróżnienie dotyczące Twojej pasji-gry w piłkę nożną. Piłka nożna kojarzy się mam z mężczyznami. Jak to się stało, że Ty zaczęłaś kopać piłkę? Opowiedz nam jakie były początki.

-W piłkę nożną grają moi bracia. Lubiłam grać z nimi i ich kolegami , a  któregoś dnia zauważyłam, że jest to coś co kocham. Ponieważ mieszkałam blisko Orlika codziennie więc chodziłam grać w piłkę. Grałam długo, czasem ,aż do jego zamknięcia.  Kiedyś dowiedziałam się ,że jest drużyna  dziewczyn grających w  ?nogę?. Brakowało mi jednak odwagi by podejść do ich trenera. Pan Prezes Arkadiusz Janas sam kiedyś podszedł do mnie i dał mi dokumenty do wypełnienia. W domu mama powiedziała, że moje zainteresowanie piłką pewnie szybko minie, ja jednak chciałam spróbować . i tak to się zaczęło.

-A pamiętasz od kiedy grasz w klubie KAJA?

-Był to chyba wrzesień 2013 roku.

 

-To stosunkowo niedawno, ale wiem, że masz już na swym koncie pewne sukcesy. Które z nich uważasz za największe?

-Jest ich sporo. Do  największych zaliczyłabym : powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego, 4 miejsce w Polsce w turnieju Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU , rozegranie meczy finałowych na Stadionie Narodowym w Warszawie, obecność na meczu finałowym o puchar Polski rozegranym między Legią, a Lechem, trzymiesięczne stypendium i oczywiście co mnie niezwykle cieszy-powołanie do reprezentacji  U 12.Powołanie podpisał Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej pan Zbigniew Boniek oraz Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej pan Maciej Sawicki.

-  Jak dużo dziewczyn dostało takie powołanie?

-Sporo, ale z naszego województwa powołane zostały tylko 3 dziewczyny-jedna z Sieradza, jedna z Łodzi no i ja jako jedyna z Opoczna i okolic.

-Ile godzin dziennie trenujesz?

-Po pierwsze od ilości czasu spędzonego na treningach ważniejsza jest systematyczność. A jeśli chodzi o mnie to treningi mam 2 dwa razy w tygodniu, codziennie jednak  wychodzę grać z chłopakami .

- To wymaga zapewne wielu wyrzeczeń. Jesteś uczennicą 5 klasy wiec nauki  masz dużo. Jak udaje Ci się pogodzić  grę w piłkę, treningi i mecze z nauką w szkole?

-Oczywiście jest to trudne, ale rodzice powiedzieli ?Nie będzie dobrych ocen- nie będzie grania.? Mam więc silną motywacje więc się staram.

- Z ocen wynika, że nawet dobrze Ci to wychodzi, należysz do dobrych uczniów, masz ładną średnią i oby tak dalej. A  jakie masz plany na przyszłość jeśli chodzi o grę w piłkę, o czym marzysz?

 

-Jeśli chodzi o piłkę to chciałabym dalej się rozwijać- może w szkole sportowej? Chciałabym zagrać w reprezentacji kraju w meczu z Anglią czy innymi krajami i jeszcze mam pewne marzenie, chciałabym otrzymać autograf Roberta Lewandowskiego i Ewy Pajor.

-Życzę Ci wiec Natalio, w imieniu swoim i innych nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej, wielu sukcesów w sporcie i w nauce oraz spełnienia wszystkich Twoich marzeń.

- Dziękuję. A jeśli mogłabym jeszcze coś dodać to- zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na otwarcie boiska za Szkołą  Podstawową w Januszewicach. Będzie trampolina, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, rożne gry i konkursy. Uroczystość rozpocznie się o 1400 .

- Dziękuję za zaproszenie i rozmowę.

 

Wywiad z Natalią przeprowadziła jej wychowawczyni pani Alina Kaźmierczyk.