Taneczna Gala Jedynki

Pod takim hasłem odbyła się impreza taneczna zorganizowana w środę 29.04.br. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1w Opocznie, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Jej adresatami była młodzież szkół gimnazjalnych i średnich  z terenu gminy Opoczno i powiatu opoczyńskiego, która punktualnie o godz. 9.00 bardzo licznie stawiła się w hali sportowej ZSS nr 1,w pełni gotowa do tanecznych zmagań. Całą imprezę uroczyście otworzył wiceburmistrz Opoczna p. Andrzej Kacprzak, życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i wspaniałych wrażeń. Głos zabrała również  dyrektor ZSS nr 1 w Opocznie -  p. Małgorzata Kozłowska, pozdrawiając uczestników i ich opiekunów, zwracając także uwagę na rozwojowy charakter imprez tanecznych ZSS nr 1, począwszy od Maratonów Fitness do Tanecznej Gali Jedynki.

Wśród gości zaproszonych dużą grupę stanowili sponsorzy, którzy fundując bardzo cenne nagrody w znaczącym stopniu ponieśli rangę imprezy. Warto wspomnieć w tym miejscu, iż najcenniejszą nagrodą w kategorii liceum był bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B, zaś w kategorii gimnazjum- rower. Obie nagrody przyznane były drogą losowania wśród wszystkich uczestników imprezy.

Po uroczystym otwarciu w tanecznym pokazie nagrodzonym owacjami zaprezentowały się dzieci z klas ?0? w układzie hip hop  , Laura Michałowska, uczennica klasy VI, która przepięknie zatańczyła ? Umierającego Łabędzia? oraz grupa ?Shake? z SLO dając tym samym dowód na to, iż w tej szkole tańczy się od najmłodszych lat aż po liceum.

Niezwykłych wrażeń dostarczyli wszystkim zaproszeni do współ organizacji  instruktorzy Fabryki Tańca ?Idol? w Radomiu : Justyna Grabska ? instruktor hip hop, Sylwia Szczepanik ? instruktor tańca towarzyskiego, Martyna Treter ? instruktor baletu, którzy w perfekcyjny sposób przygotowali i  poprowadzili układy taneczne z poszczególnych stylów tanecznych. Swój debiut w roli prowadzących zanotowały również uczennice SLO Oktawia Wojton i Natalia Karasińska. Uczestnicy przez 3 godziny tańczyli w rytmach: zumby,  hip hopu, salsy, samby, baletu, jazzu i tańca nowoczesnego.

Jednak prawdziwą gwiazdą  Tanecznej Gali Jedynki był Maksymilian Wojtowicz ? od kilku lat coroczny mistrz Polski HIP HOP, obecny mistrz Mazovia Freestylecup 2015,wielokrotny finalista mistrzostw świata i Europy, który swoimi pokazami wprawiał w zachwyt wszystkich obecnych, a także wziął aktywny udział w nauce i doskonaleniu umiejętności wszystkich uczestników imprezy prowadząc jeden z układów hip hop.

Wszystkie układy prowadzone przez tak znakomitych instruktorów, wymagały od uczestników doskonałego przygotowania kondycyjnego. Spośród całej grupy 400 uczestników wyłoniono najlepszych i przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategorii gimnazjum i liceum jak również po 10 równorzędnych wyróżnień w każdej z nich.

W kategorii gimnazjum I m zajęła Agata Łuczka ( Gimnazjum nr 1), II m zajęła Agnieszka Dorocińska ( Gimnazjum nr 1),a miejsce III- Aleksandra Piekarz ( Gimnazjum w Prymusowej Woli) . Natomiast wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Komorowska, Kacper Budzyński, Julia Kalużna, Konrad Stępień, Maciej Pacan( wszyscy z Gimnazjum nr 1 ), Bartłomiej Świątek, Monika Madej, Maja Snochowska ( Gimnazjum w Prymusowej Woli), Julia Kowalczyk i Sandra Natkańska ( Gimnazjum nr 1 ).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I m wytańczyła Kinga Świąder,  II m zajęła Paulina Taraśkiewicz a miejsce III ? Michalina Pielas ( SLO). Wyróżnienia zaś otrzymały: Patrycja Pęczek, Sandra Turlińska, Klaudia Pietrzyk, Marika Łukowiak, Monika Wożniak (SLO), Aneta Maruszewska, Aleksandra Jurek, Justyna Wilk ( ZSO), Natalia Gierczak i Inga Stanek (SLO). Warto dodać, iż umiejętności taneczne uczestników oceniali zaproszeni instruktorzy tańca.

Jednak dużo emocji dostarczyło losowanie nagród głównych. Bezpłatny kurs nauki jazdy kategorii B otrzymała Inga Stanek ( SLO), a ufundowany rower ? Agata Telusiewicz ( Gimnazjum nr 1 ).

Organizatorami Tanecznej Gali Jedynki byli:

1. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie.
  2. Fabryka Tańca ?IDOL? w Radomiu
  3. SKS ?Jedynka? ?p.  Artur Wojtal, p.Monika Guzik,p. Paweł Guzik, p. Andrzej Mazur,p. Agnieszka Sarwa,p. Halina Sosnowska,p. Danuta Karasińska i p.Wiesława Wolska ? pomysłodawczyni imprezy.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Tanecznej Gali Jedynki i zapraszają na kolejne edycje.