TY TEŻ MASZ TALENT

?Pasja to coś co pomaga nam oderwać się od codzienności problemów, coś co pozwala wyzwolić w sobie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, śpiew, pisanie czy chociażby iluzja. Nazywać pasją można wszystko co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni?.

2 czerwca 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 1w Opocznie z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w III edycji konkursu Ty Też Masz Talent. W zmaganiach konkursowych udział wzięły dzieci z klas O-III i IV-VI. Uczestnicy prezentowali swoje pasje, uzdolnienia z różnych dziedzin: taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, iluzja, balet, recytacja czy rysunek. W sumie na scenie  zaprezentowało się 120 uczestników .

Ich fantastyczne zmagania oceniało  JURY w składzie:

1.Urszula Rudzka ? nauczyciel języka polskiego i opiekun kółka teatralnego w ZSS nr 1 w Opocznie

2.Justyna Grabska ? instruktor tańca Fabryki Tańca IDOL w Radomiu, prowadzi zajęcia taneczne w SP nr 1 w Opocznie  w ramach Akademii Młodego Idola

3.Weronika Wojtal ? tegoroczna absolwentka Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, główna aktorka kółka teatralnego i koordynatorka wszelkich działań artystycznych w ZSS nr 1 w Opocznie

Jury w każdej kategorii wyłoniło 5  najciekawszych prezentacji. Jednak najważniejsza była w tym wszystkim wspaniała zabawa, a  występy  uczestników stały się inspiracją dla  innych osób, do odnalezienia w sobie zainteresowań czy też pasji.

W kategorii klas O-III wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami a nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Piotr Bociek kl. Ib ( fortepian )

Agata Siedlecka kl. Id (śpiew)

?SZEJKI? kl. IIa ( grupa taneczna ): Karolina Grzebna, Kinga Łukasik, Hanna Stańczyk, Aleksandra Zapolska, Zuzanna Szpoton i Karolina Najder.

Patrycja Grzesińska kl. IIIa ( recytacja )

Karina Jaciubek kl. IIb ( taniec )

W kategorii klas IV-VI nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Laura Michałowska kl. VI b  ( balet )

Olga Baran kl. Va ( śpiew )

Jagoda Chudzicka kl. VIc i Oliwia Sałaj kl. Vd ( śpiew )

Magdalena Nita kl. VId (śpiew )

?SWEET GIRLS? kl. IVc ( taniec ) : Amelia Pręcikowska, Aleksandra Wiktorowicz, Małgorzata Nadulska, Amelia Gąsiowska, Julia Turlińska, Klaudia Bańczyk, Weronika Pacan i Natalia Łazarz.

Występy młodych artystów w niezwykle widowiskowy sposób uświetnił duet: Kinga Świąder i Paulina Taraśkiewicz z grupy tanecznej Shake, Weronika Baszuk oraz grupa Powodzianie , a niecodzienną atrakcją był występ iluzjonisty       p. Stanisława Fijałkowskiego.

Konkurs przygotowały panie: Izabela Małocha, Sylwia Zalega, Danuta Wedlechowicz i Wiesława Wolska, natomiast nagrody: statuetki, medale i dyplomy oraz słodycze ufundowali sponsorzy:

1.Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie

2.Towarzystwo Przyjaciół w Opocznie

3.Firma ENPEZET państwa Małgorzaty i Józefa Nowickich

4. SKS Jedynka

5. Firma BODEX p. Bogusława Lasoty

6. Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem . Uczestnicy zadbali nie tylko o dobór właściwego repertuaru swoich prezentacji, ale również o oprawę sceniczną. Zaangażowanie rodziców, nauczycieli, sponsorów i samych uczestników przyczyniło się do powstania pięknego widowiska, a uśmiech i radość dzieci i rodziców jest motywacją do organizowania kolejnych edycji. W końcu ?Nie samą nauką uczeńżyje?.