Parada średniowieczna

W dniu 15.05.2015r. w naszym mieście odbyły się Dni Kazimierzowskie. W związku z tym zorganizowano uroczystą paradę dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nasza szkoła również wzięła udział w paradzie. Dzieci przebrały się w stroje stylizowane na epokę średniowiecza. Pojawiły się księżniczki, damy dworu, chłopki, mieszczki, królowie, książęta, rycerze, woje itp. Uczestnicy parady przeszli ulicami miasta spod Miejskiego Domu Kultury na Plac Zamkowy, gdzie przywitała nas Esterka i Król Kazimierz.

W trakcie powitania nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta urzędującemu burmistrzowi. Po tej ceremonii uczestnicy parady mogli uczestniczyć w przygotowanych imprezach. Dzieci i młodzież wykazały się pomysłowością, oryginalnością w sposobie tworzenia strojów z epoki średniowiecza. Zabawa była przednia, wszystkim dopisywały humory. Pogoda również nam dopisała. Organizatorkami parady były A.Kaźmierczyk, S.Kurkowska, M.Sikorska.