TY TEŻ MASZ TALENT

?Pasja to coś co pomaga nam oderwać się od codzienności problemów, coś co pozwala wyzwolić w sobie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, śpiew ,pisanie czy chociażby iluzja. Nazywać pasją można wszystko co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni?.

30 maja uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1w Opocznie uczestniczyli w II edycji konkursu Ty Też Masz Talent. W zmaganiach konkursowych udział wzięły dzieci z klas O-III, IV-VI, I-III Gimnazjum. Uczestnicy prezentowali swoje pasje, uzdolnienia z różnych dziedzin: taniec, śpiew, gry na instrumentach muzycznych, sztuczki magiczne, gimnastyka artystyczna, akrobatyka, balet czy zespoły instrumentalne. W sumie na scenie  zaprezentowało się 120 uczestników .

Ich fantastyczne zmagania oceniało  JURY w składzie:

1.Mariola Sikorska ? nauczyciel plastyki

2.Justyna Grabowska ? instruktor tańca

3.Izabela Małocha ? nauczyciel muzyki

4.Wiesława Wolska ? nauczyciel wf, instruktor fitness

5.Urszula Rudzka ? nauczyciel języka polskiego i opiekun kółka teatralnego

Jury w każdej kategorii wyłoniło 3  najciekawsze prezentacje. Jednak najważniejsza była w tym wszystkim wspaniała zabawa, a  występy  uczestników stały się inspiracją dla  innych osób, do odnalezienia w sobie zainteresowań czy też pasji.

W kategorii klas O-III wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami a nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Rafał Białas kl. O ?b? ( gra na gitarze i śpiew)

Aleksandra i Joanna Kościecha kl. III a (śpiew)

?IDOL? grupa taneczna kl. I-III (36 osób).

W kategorii klas IV-VI nagrody za najlepszy występ otrzymali:

Laura Michałowska kl. V ?b?-?  Umierający łabędż?  ( balet )

Zuzanna Jędrasik kl. VI ?b? ( fortepian )

Wioletta Kupis kl. VI ?d? ( śpiew ).

Jury doceniło również występ Marii Kądzieli (gimnastyka),  Marii Gancarz ( taniec),  Izabeli Korzeniowskiej (śpiew),  Patrycji Kucharczyk      ( śpiew i gra na gitarze) i  Julii Szkody ( śpiew).

W kategorii gimnazjum uznanie jurorów i publiczności zdobyły:

MARMOLADA ( Jakub Deka, Paweł Knop, Tomasz Bolek)- zespółinstrumentalny

POWODZIANIE (14 osób kl. I c)- grupa rytmiczna

Aleksandra Wojtaszczyk kl. I b ? śpiew z akompaniamentem gitary.

Wyróżniono także  występ Natalii Pręcikowskiej z kl. III a ( śpiew).

Konkurs przygotowały panie: Izabela Małocha i Wiesława Wolska, natomiast nagrody: statuetki, medale i dyplomy oraz słodycze ufundowali sponsorzy:

1.Dyrekcja ZSSnr1 w Opocznie

2.Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

3.Piekarnia  Jaciubek.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem . Uczestnicy zadbali nie tylko o dobór właściwego repertuaru swoich prezentacji, ale również o oprawę sceniczną. Zaangażowanie rodziców, nauczycieli, sponsorów i samych uczestników przyczyniło się do powstania pięknego widowiska, a uśmiech i radość dzieci i rodziców jest motywacją do organizowania kolejnych edycji. W końcu ?Nie samą nauką uczeńżyje?.