Dzień z Układem Słonecznym

Grupa uczniów z klasy 4 D w składzie: Wojtek Szumlański, Izabela Kmiecik, Oliwia Sałaj, Bartek Koziarski, Jakub Pastuszka) oraz Patryk Stępień z klasy 6, wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez National Geographic Channel pod tytułem ?Odkrywcy kosmosu?. Uczniowie pod kierunkiem pani Aliny Kaźmierczyk wykonali model Układu Słonecznego oraz nagrali filmik konkursowy, który zamieszczony został w internecie na stronie konkursu i na YouTube.  Na wyniki konkursu należy czekać ok 3 tygodnie.W tym czasie można oddawać swój głos na pracę naszych kolegów.

W piątek 16 maja grupa konkursowa urządziła w szkole DZIEŃ Z UKŁADEM SŁONECZNYM. Do sali 202 zapraszano klasy od III do VI szkoły podstawowej. Zajęcia prowadziła grupa konkursowa pod okiem koordynatora konkursu pani Aliny Kaźmierczyk. Odbywały się one przez 5 godzin lekcyjnych i wzięły w nich udział prawie wszystkie klasy.

Uczniowie przybyli na spotkanie wysłuchali piosenki o Układzie Słonecznym ułożonej przez zespół ?młodych odkrywców Kosmosu?, obejrzeli efekt pracy konkursowej w postaci pliku wideo, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Układzie Słonecznym, obserwowali na animacji komputerowej obieg planet wokół Słońca.

Zdobytą podczas spotkania wiedzę uczniowie mogli zaprezentować podczas konkursu (zwycięzcy otrzymali słodki upominek, pozostali cukierki).