Do dramy wszystkich zachęcamy

Dużym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka polskiego prowadzone metodą dramy. Drama wykorzystuje spontaniczną, właściwą naturze człowieka, ekspresję aktorską oraz skłonność do naśladownictwa i zabawy. Zajęcia te mają na celu kontakt ucznia z żywym słowem, pobudzają wyobraźnię i zmysł artystyczny ucznia.

Uczniowie klasy VI b i VI c chętnie pracują tą metodą na lekcjach. Ostatnim przedsięwzięciem była praca z tekstem ?Dziad i baba? Ignacego Kraszewskiego. Uczestnicy dramy nie muszą mieć zdolności aktorskich, ale powinni głęboko się zaangażować i uwierzyć w fikcyjną sytuację, muszą wczuć się w postać, być, działać, a nie "grać". Osoby które nie podjęły się zadań aktorskich, miały możliwość wykazania swoich umiejętności budując scenografię i przygotowując rekwizyty.

Zajęcia takimi metodami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród  uczniów i są przedmiotem dobrej zabawy. Jak się bawiliśmy,  zobaczcie sami?