Klasa 4 d na wycieczce w Łodzi i w Arboretum w Rogowie.

9 maja 2014 roku uczniowie z klasy 4d i kilkoro uczniów z klasy 4b wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd wiązał się z realizacją projektu FILMOTEKA SZKOLNA. NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWE

W kinie uczniowie obejrzeli film pod tytułem ?Dzieciaki z podwórka?. Przed filmem uczniowie rozmawiali o powodach zmuszających ludzi do ucieczki z własnego kraju. Uczniowie dowiedzieli się kim jest uchodźca i czym różni się od emigranta. Rozmawiano  o sytuacji uchodźców , o trudnościach na jakie natrafiają oni w nowym kraju.

Bohaterem oglądanego filmu była dziewczynka, która razem z dziadkiem dzieliła los uchodźców. Po śmierci dziadka dziewczynką zaopiekował się muzyk rokowy i ostatecznie stał się dla niej rodziną zastępczą. Dziewczynka znalazła przyjaciół i wszystko szczęśliwie  zakończyło się.

Po filmie udano się do Rogowa. Tam czekał na wszystkich pyszny obiad. Po obiedzie zwiedzano Arboretum.

Arboretum w Rogowie powstało w 1923 roku. Należy do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pełni głównie funkcję naukową, ale prowadzi także działalność edukacyjną. Na terenie Arboretum organizowane są też różnego rodzaju imprezy, pikniki, koncerty itp.

Funkcja naukowa arboretum polega na prowadzeniu prób aklimatyzacji i obserwacji obcych gatunków drzew i krzewów pochodzących ze strefy klimatu umiarkowanego. Na obszarze ogrodu znajduje się jedna z najbogatszych i najcenniejszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo- Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium.

Uczniowie przekonali się jak dużo przyjemności  niesie ze sobą przebywanie na łonie przyrody. Poznali wiele gatunków drzew i krzewów, dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o poznawanych roślinach, podziwiali faunę i florę stawu, wsłuchiwali się w śpiew ptaków, oddychali czystym, pachnącym powietrzem. Wiele radości dostarczyły uczniom zakupy pięknych, pachnących kwiatów-pamiątek (dla siebie i bliskich).

Wycieczkę zorganizowały: p. Alina Kaźmierczyk i p. Jagoda Kochanowska.