Mamy LAUREATÓW

IV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego ?Muszelka?

25 maja w Wieluniu odbył się ostatni etap konkursu ?Muszelka?, etap pierwszy odbył się w naszej szkole. Po etapie szkolnym do etapu wojewódzkiego zostało zakwalifikowanych trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie: Filip Czajkowski ? klasa IVb, Michał Ryba ? klasa Va, Rafał Solnica- klasa 6b. Każdy z nich rozwiązywał zadania w swojej grupie wiekowej. Nasi uczniowie z zadaniami matematycznymi poradzili sobie bardzo dobrze. Filip Czajkowski ? zajął II miejsce, Michał Ryba ? zajął III miejsce - chłopcy otrzymali tytuł LAUREATA KONKURSU MATEMATYCZNEGO ?MUSZELKA?.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Rafał Solnica otrzymując tytuł FINALISTY KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MUSZELKA". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom przypominając jednocześnie, że zwycięzcą jest każdy kto dostał się do finału. Do etapu wojewódzkiego zostało zakwalifikowanych 75 uczniów ze szkół podstawowych. Niestety, nie wszyscy uczniowie dotarli do Wielunia do Gimnazjum nr 2 im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, gdzie odbywał się konkurs. W efekcie do zmagań finałowych stanęło 64 uczniów.