Dni Otwarte 2014

Dnia 19 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Opocznie odbyły się DNI OTWARTE dla przyszłych pierwszoklasistów.

Głównym celem tego spotkania było przedstawienie kandydatom na uczniów i ich rodzicom sposobu i warunków pracy z dziećmi w naszej szkole. Po omówieniu przez pana dyrektora Zbigniewa Sobolewskiego zasad dotyczących naboru do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie, goście mogli obejrzeć film  przygotowany przez uczennicę z klasy V. Uczniowie z klas III także brali udział w dniach otwartych. Dali piękny pokaz: były tańce, śpiewy i  gra na instrumentach.

 

 

Kolejnym punktem programu był spacer po szkole- gdzie dzieci a także rodzice mogli obejrzeć m. in. sale lekcyjne, w których zostali przywitani przez  nauczycieli i uczniów. Dzieci zostały zaproszone do udziału w eksperymentach i ćwiczeniach multimedialnych na tablicach interaktywnych i na laptopach. Można było również obejrzeć reportaż dotyczący szkoły

 ? Koniec kredy??, który był emitowany w telewizji.

Podczas spaceru podziwiano także dekoracje na korytarzach i w salach ( prace plastyczne i zdjęcia uczniów).

Panie , które oprowadzały gości po szkole, udzielały odpowiedzi na wszystkie pytania, dzięki czemu rodzice i dzieci mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące naszej placówki. Przy wyjściu na przyszłych uczniów czekał mały upominek. Zarówno dzieci jak i rodzice z uśmiechem opuszczali naszą szkołę.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy we wrześniu,

  Dyrekcja i Nauczyciele