CUDOWNY ŚWIAT PRZYRODY - wystawa

Konkurs ? wystawa.

5 grudnia 2013 odbył się konkurs pod hasłem CUDOWNY ŚWIAT PRZYRODY. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, zachęcanie do obserwacji i poszanowania przyrody. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie ciekawych okazów przyrodniczych oraz wykazanie się wiedzą na ich temat.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas IV ? VI. Zgromadzone okazy wyeksponowano na sali A-V. Na konkursie znalazły się: liczne muszle ślimaków ( np. przegrzebka zwyczajnego, sercówki, porcelanki, rozkolca, chigagra harpago i inne ), kamienie z różnych stron świata, minerał i tuf wulkaniczny, skorpion, błyszczący piasek ze ?złotej plaży? na wyspie Skiatos ( Grecja ), skorupa żółwia greckiego ( testudo hermanni ), zasuszona szarańcza wędrowna, skorupy krabów błękitnych, róg żubra, kieł niedźwiedzia brunatnego, kieł dzika, głowa szczupaka, kwiat bawełny, dynia miniaturka, owoc kiwano, dynia piżmowa, kocanka piaskowa i inne. Wielkie zainteresowanie wzbudził meteoryt ( sikote alin ) i duży skamieniały amonit z okresu kredy oraz skóra z kangura.

Komisja konkursowa złożona z trzech osób, oceniająca wystawki, miała nie lada kłopot ? okazy zachwycały różnorodnością, a uczniowie wykazywali się bogatą wiedzą na ich temat. Po podliczeniu stawianych przez jurorów punktów udało się wyłonić zwycięzców:
- I miejsce Wojciech Szumlański, klasa IV D
- II miejsce Tomasz Felisiak, klasa V C
- III miejsce Monika Borkowska, klasa V B i Nadia Piotrowska, klasa IV D

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe gadżety.

Po rozdaniu nagród wystawę zwiedzali rodzice, a następnego dnia uczniowie i nauczyciele zachwycając się różnorodnością okazów. Z dużym zainteresowaniem słuchano opowieści o eksponatach przyniesionych na konkurs.

Konkurs ? wystawę zorganizowały nauczycielki przyrody pani Marzanna Mastalerz i pani Alina Kaźmierczyk.