Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 20 IX 2013 r. odwiedziła uczniów klas pierwszych asp. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Przypomniała im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej. Wyjaśniła, jak dzieci powinny reagować, gdy zaczepia je ktoś obcy, gdy czują się w jakiś sposób zagrożone. Pokazała również,  jaką należy przyjąć postawę, aby chronić się przed atakującym psem, którą uczniowie zaraz samodzielnie przećwiczyli.
W końcowej części wizyty cierpliwie odpowiadała na ich  pytania. Na zakończenie, wręczając piękną laurkę,  dzieci podziękowały i zaprosiły na kolejne miłe, pouczające spotkanie dotyczące problematyki bezpieczeństwa.