Spotkanie świąteczne w zespole uczniów klas 0 ?III

27 marca 2013 roku uczniowie klas O ? III wraz ze swoimi wychowawcami  wypełnili salę A-V, aby przez swój udział w części artystycznej być blisko Tego, Który do końca nas umiłował.

Wielki Tydzień wypełniony ciszą i skupieniem. Serce wypełnia się modlitwą dziękczynną za mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa: Za Twój krzyż i Twoje  łzy, za przelane krople krwi, Jezu dziękuję Ci?

Taką atmosferę wprowadzili uczniowie klasy III b i III d  prezentując występ artystyczny ?Zmartwychwstałem i na zawsze będę z wami.? przygotowany przez s. Barbarę Łukawską.

Wystrój sceny kieruje nasze  myśli w stronę Jerozolimy: jaśniejący Krzyż, a obok grób wykuty                       w skale.

W pierwszej części występu poprzez recytacje połączone z prezentacją multimedialną ukazany był Krzyż jako znak miłości, nadziei i zwycięstwa. Natomiast druga część wprowadziła wszystkich w radość poranka wielkanocnego poprzez obrazek sceniczny: Anioły zwiastujące niewiastom Zmartwychwstanie Jezusa. Patrząc na Zmartwychwstałego Pana  radowało się serce wyśpiewując: Zmartwychwstał Jezus nasz Pan.

Końcowa część występu wprowadza nastrój świąteczny: stół z  koszyczkami  wielkanocnymi i życzenia złożone wychowawcom, gościom i wszystkim obecnym na sali przez Panią wicedyrektor Elżbietę Paduszyńską, oraz przez dzieci. Oby się spełniły słowa piosenki śpiewanej całym sercem przez wszystkich  - To nasze Święto nie może się skończyć, nie może się skończyć i nie skończy się?