Kuratoryjny konkurs z języka angielskiego

Już drugi rok z rzędu w SP nr 1 w Opocznie nasz uczeń  zakwalifikował się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego.Był to JAN KROGULEC uczeń  klasy 6 C. Eliminacje rejonowe odbyły się dnia 10 stycznia 2017 r.  w SP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.  Jan znalazł się wśród 179 najlepszych uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego i  pisał test leksykalno-gramatyczny wraz z elementami kultury anglojęzycznej. Jan uzyskał bardzo wysoki wynik 81.25 % z całego testu, co jest ogromnym sukcesem, gdyż podobne wyniki uzyskało niecałe 20 procent wszystkich uczestników eliminacji. Warto  również nadmienić, że Jan jako jedyny z Opoczna reprezentował nasz powiat a nauczycielką przygotowującą go do etapu rejonowego była Katarzyna Mieszczankowska. 

Spektakl profilaktyczny ,,Supełki - nieoczekiwana zmiana miejsc?

9 marca 2017 r. uczniowie klas ,,0?- II szkoły podstawowej gościli grupę  teatralną ,,T? z Torunia ze spektaklem profilaktycznym ,,Supełki  - nieoczekiwana zmiana miejsc? . To niezwykle pouczająca opowieść. W lekkiej, zabawnej formie przedstawia istotne zagadnienia, takie jak rozwijanie empatii i szacunku dla zwierząt, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec słabszych, wolontariat. Widzowie  bardzo żywiołowo  reagowali na wydarzenia rozgrywające się na scenie, dając dowody, że przedstawiane treści  oraz ilustrowane przez aktorów  wartości nie są im obojętne. 

 

 

DZIEŃ KOBIET w Musique Cafe

W Dniu Kobiet 8.03.2017 r. w klasie 0 a było bardzo wesoło.  Dzieci uczestniczyły w ulubionych zabawach i grach.  Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek i dla pań piękne kwiaty z bibuły, a Błażej i Rafał  poczęstowali dziewczynki lizaczkami i wafelkami.  Każdy wykonał także laurkę dla swojej mamy. Na zakończenie dnia wszyscy wybraliśmy się do kawiarni *Musique Cafe*, w której zjedliśmy pyszną pizzę. Dzieci były zachwycone prezentem, który zorganizowali im rodzice oraz pani Sylwia.

 

 

?Dziękuję ? nie palę!? - pod takim hasłem odbył się 22 lutego happening profilaktyczny.

Ta akcja edukacyjno - profilaktyczna informowała o zdrowotnych następstwach używania tytoniu, zachęcała do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty zachęcające do niepalenia.

Obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała jak szkodliwy wpływ na organizm młodego człowieka ma nikotyna zawarta w papierosach tradycyjnych i e-papierosach, jakie są następstwa używania tytoniu przez dzieci i młodzież oraz jaki to ma wpływ na wyniki w nauce.

Na zakończenie uczniowie przećwiczyli jak mogą skutecznie odmówić, gdy ktoś zaproponuje zapalenie papierosa.

Do kampanii włączyli się także uczniowie gimnazjum wraz z p. Anetą Toporkiewicz.

Organizatorzy ?  Ewa Cichawa-Kaczmarczyk, Alina Kaźmierczyk.

 

 

? W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI?

 

Dnia 11 stycznia 2017 roku dzieci z klasy 0 a i 0b wybrały się do MDK na baśń muzyczna ? W tajemniczej krainie krasnali?. W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które dzieci otrzymywały nagrody. Wspaniała zabawa, wesołe piosenki, tajemniczy nastrój oraz ciekawa gra aktorów wywoływały uśmiech i zachwyt  na twarzach dzieci. Widowisko to dało wiele radości małym widzom, a jednocześnie nauczyło ich właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych. Na zakończenie odbyło się losowanie biletów, szczęśliwi zwycięscy otrzymali atrakcyjne upominki od Mikołaja , a pozostałe dzieci zostały obdarowane balonikami. 

 

 

"Proszę państwa,oto Rok"- inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 2D

09.02.2017 r.uczniowie klasy 2D pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Kurkowskiej zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 0,,C" i 1,,B'' inscenizację pt. "Proszę państwa, oto Rok".

Wszystkie dzieci wspaniale odegrały swoje role i zaprezentowały umiejętności aktorskie. Piękne stroje, dekoracje,  wspaniała recytacja  i gra małych aktorów zachwyciły młodszych kolegów i koleżanki. Inscenizacja bardzo się wszystkim podobała.

 

 

?Mamy dzisiaj Walentynki święto chłopca i dziewczynki?

 

 

 

14 lutego 2017 roku w klasach 0 odbyła  się wspaniała impreza walentynowa . W tym dniu sale zarumieniły się od czerwonego koloru. Począwszy od pięknych walentynkowych  prac plastycznych, kolorowych balonów, po dzieciaki ubrane na czerwono.   Wychowawczynie klas zorganizowały dla dzieci konkursy, zabawy z chustą i  z balonami. Nie zabrakło rozdawania buziaków ,  zabawy tanecznej oraz malowania twarzy. Na zakończenie pani Sylwia i pani Monika wręczyły dzieciom lizaki serduszka i baloniki.  Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że jest tylko raz w roku...

                                                                                              Sylwia Zalega

Szkolny konkurs przyrodniczo ? plastyczny ?Zaprojektuj przyrodniczą grę chodnikową? - podsumowanie i zakończenie

10 lutego 2017 roku, w klasie VI D odbyły się nietypowe zajęcia przyrody. Nastąpiło na nich bowiem podsumowanie i zakończenie szkolnego konkursu przyrodniczo ? plastycznego ?Zaprojektuj przyrodniczą grę chodnikową?. Pani Małgorzata Kozłowska, dyrektor naszego zespołu szkół oraz Pan Andrzej Śliwka, pracownik Urzędu Miejskiego w Opocznie wręczyli autorom najlepszych prac nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Opocznie i pochodzące z zasobów szkoły oraz dyplomy. Nagrody otrzymali: za I miejsce: Maja Świderska z klasy V B i Wiktor Wiśkowski z klasy V B, za II miejsce: Maja Gruszczyńska z klasy V A i Filip Kucharski z klasy VI D, za III miejsce: Filip Rajski z klasy V A i Natalia Milczarczyk z klasy VI D, za wyróżnienie: Damian Sijer z klasy IV A i Michał Brzeziński z klasy VI C. W czasie wręczania nagród w postaci prezentacji PowerPoint przedstawiono nagrodzone prace. Wszystkie 22 prace konkursowe znalazły się na wystawie. Pani Małgorzata Kozłowska i Pan Andrzej Śliwka pogratulowali uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów i ekologicznych postaw. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Marzannę Mastalerz zakończyły się zwiedzaniem wystawy z pracami wszystkich uczestników konkursu.

 Dla  autorów prac przygotowano też pamiątkowe upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Opoczno. 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIc i IIId


W dniu 02.02.2017r. w nasze szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń : kl.IIIc- p.Katarzyny Klimek, kl.IIId - p.Marianny Barul oraz p.Marzeny Urazińskiej.    

Czytaj więcej...

Spotkanie z twórczością Henryka Sienkiewicza

 
Dnia 31 styczna 2017 roku odbyło się w naszej szkole
Głośne Czytanie Utworów Henryka Sienkiewicza.

Fragmenty powieści czytała grupa uczniów z klasy IIIA gimnazjum. Czytanie to miało podniosły charakter, ponieważ odbywało się w nastrojowo wystylizowanym miejscu na głównym korytarzu. Poprzedzone było prezentacją multimedialną na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza, zaś każdy z przeczytanych przez młodzież fragmentów miał swoje odniesienie również w scenach filmowych czy muzyce kojarzącej się nieodzownie z wersją filmową prezentowanego dzieła literackiego.

Cała impreza miała charakter iście sienkiewiczowski, przy zaciemnionej sali i blasku świec czytano fragmenty zacnych dzieł H. Sienkiewicza, takich jak: ? Ogniem i mieczem?, ?Potop?, ?Pan Wołodyjowski?, ?Quo vadis?, ?Krzyżacy? i ?W pustyni i w puszczy?.

Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć młodzieży sylwetkę Henryka Sienkiewicza oraz zapoznać z jego bardzo wartościową twórczością.

Organizatorzy

Uczniowie: Babicka Laura, Czajkowski Filip, Kędziora Martyna, Kobierska Zuzanna, Mielcarz Krzysztof, Sadura Patryk, Zalega Joanna.

Opiekunowie: p. Rudzka Urszula, p. Sadura Beata

 

 

 

Świąteczne spotkanie w klasach O-III

 

 

 

21 grudnia 2016 roku w sali A-V panuje nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej klas O ? III wraz ze swoimi wychowawcami kolędują oglądając Jasełka przygotowane przez  s. Barbarę  Łukawską w wykonaniu klas III.  Jasełka

 

 

 

Dzieci wszystkich kontynentów chwalcie imię Pana? nawiązywały do tegorocznego programu katechetyczno - duszpasterskiego pt. ?Idźcie i głoście.?

Barwny korowód dzieci z różnych krajów stojący przy żłóbku ze swoimi darami był znakiem obecności Jezusa w sercu każdego człowieka.

8 stycznia 2017 roku ten sam występ Jasełkowy dzieci  przedstawiły w parafii św. Bartłomieja dla dzieci i rodziców podczas Mszy Św. w ramach przygotowań do I Komunii Św.

Konkurs fotograficznym ?OSOBLIWOŚCI PRZYRODY POWIATU OPOCZYŃSKIEGO?- wyniki.

 
 
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, 29 grudnia 2016 roku nastąpiło uroczyste zakończenie dwóch powiatowych konkursów przeprowadzonych w ramach realizowanego przez Powiat Opoczyński Programu edukacji ekologicznej ? ?Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej?, dotowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W konkursie fotograficznym pod nazwą ?OSOBLIWOŚCI PRZYRODY POWIATU OPOCZYŃSKIEGO? nagrody za udział otrzymali: Jakub Cieślikiewicz z klasy VI D, Maja Gruszczyńska z klasy V A, Jan Krogulec z klasy VI C, Roksana Mastalerek z klasy VI D i Pani Marzanna Mastalerz. W konkursie na trasę rowerową lub pieszą pod nazwą ?BLIŻEJ OPOCZYŃSKIEJ NATURY? nagrodę za udział otrzymała Katarzyna Jewtuch z klasy VI D, a za zajęcie  III miejsca ? Pani Marzanna Mastalerz. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną wykorzystane w publikacjach promujących Ziemię Opoczyńską.  

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Arianowi Mastalerkowi starszemu koledze z naszego gimnazjum gratulujemy wyróżnienia w konkursie na trasę rowerową lub pieszą. 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POEZJĄ W JEDYNCE

Dnia 12.01.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Opocznie w klasie 0 ?a? miała miejsce wspaniała lekcja poezji. Dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a w szczególności p. Józefy Nity      i p. Aliny Lasoty dzieci mogły nacieszyć się  piękną poezją. Podczas zajęć uczniowie chętnie wypowiadali się na temat prezentowanych wierszy, a także uczestniczyli w zabawach ruchowych proponowanych przez p. Józefę. Nie zabrakło również życzeń na Nowy Rok, upominków dla gości oraz wspólnego śpiewania kolęd. Spotkanie, które  zorganizowała wychowawczyni klasy p. Sylwia Zalega cieszyło się wielkim zainteresowaniem i z pewnością na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

 

MY LITTLE CHRISTMAS SONG

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej Dla Dzieci MY LITTLE CHRISTMAS SONG (13.12.2016, ZSS nr 1 w Opocznie) to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju.  Był on przeznaczony dla najmłodszych ? uczniów zerówek i klas 1-3 Jedynki. Do udziału w konkursie przystąpili: Adaś Gwadera, Natalia Cieluch, Oliwia Woźniak z klasy 0A, Patrycja Aleksandrowicz, Maja Wasiak 2A, Martyna Siedlecka, Iga Bielas, Maja Siwiec 2B, Małgosia Szewczyk, Lena Kobierska 2C, Iga Zaborowska, Gabrysia Wychowaniec 2D, Maja Dziubelska, Jagoda Stępień  3B, Oliwia Listopadzka,  Zuzia Bąk, Maja Krajewska  3E, Zosia Konecka, Ola Nalewczyńska, Oliwier Pejski, Iga Berc, Weronika Zalega i Jan Wąsik  z 3C, Agatka Marszałek  2E, Wiktoria Zalega,  Marysia Ceglarska z 3E. Małe gwiazdy estrady wykonywały utwory o tematyce Bożonarodzeniowej w Języku angielskim. Poziom występów był naprawdę wysoki, zaś aranżacje piosenek wesołe, naturalne. Każdy uczestnik otrzymał z rąk  V-ce Dyrektora Pana Arkadiusza Felisa pamiątkowy dyplom za I miejsce, zestaw kosmetyków dla dzieci  oraz gadżety wydawnictw językowych. Najlepszą nagrodą dla organizatorów i nauczycieli opiekunów był uśmiech dziecka. Gratulacje należą się wszystkim maluchom.

 

Czytaj więcej...

SZKOLNA AKCJA ?MISKA DLA SCHRONISKA ? 2016? ? podsumowanie

W tym roku szkolnym akcja trwała od października do grudnia. Uczestniczyli w niej uczniowie niemal wszystkich klas naszej szkoły podstawowej oraz sympatycy zwierząt domowych spoza szkoły. Pani Prezes Stowarzyszenia ?Pomagajmy Zwierzętom? (http://stowarzyszeniepz.blogspot.com/) Iwonie Brzozowskiej przed Świętami Bożego Narodzenia przekazaliśmy: różnego rodzaju karmy, smakołyki, posłania, zabawki, obroże oraz smycze. Za pośrednictwem wolontariuszy trafią one do bezdomnych zwierząt w schronisku w Karwicach koło Opoczna. Wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom zbierającym dary oraz Bartłomiejowi Bogatkowi z kl. III D pomagającemu zbierać podarki od najmłodszych serdecznie dziękuję.

Opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego:

Marzanna Mastalerz

 

MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA - XVII EDYCJA MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU FORMACJI TANECZNYCH W ZSS NR 1 W OPOCZNIE

W dniu 09.12.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się XVII edycja Mikołajkowego Konkursu Formacji Tanecznych.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki wych. fiz: Halina Sosnowska, Danuta Karasińska oraz nauczyciele wych. fiz., a także prowadzący Aleksandra Popecka, ucz. klasy III SLO i ucz. kl II SLO Mateusz Prusek.
Konkurs cieszy się dużą popularnością, a z każdym rokiem uczestnicy stawiają coraz wyżej poprzeczkę. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z klas: I-III SP nr 1; klas IV-VI SP nr 1  w Opocznie; klas I-III Gim. nr 1 w Opocznie  oraz szkoły ponadgimnazjalne: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Opocznie.

 

Czytaj więcej...

Klasy 0 a i 0 c w MDK

24 listopada 2016 roku uczniowie kl. 0a (wych. p. S. Zalega) i 0c (wych. A. Rożenek) odwiedziły Miejski Dom Kultury. W czasie zwiedzania uczniowie mieli możliwość zapoznać się z działalnością MDK od zaplecza. Pierwszym punktem w programie było oglądanie wystawy prac plastycznych ?Barwy jesieni?. Następnie dzieci udały się na scenę sali widowiskowej, gdzie aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat pracy aktorów i innych osób związanych ze sceną, obejrzały kulisy oraz bawiły się i tańczyły w światłach reflektorów. Dużo wrażeń dostarczyło także oglądanie kabiny oświetleniowca, dźwiękowca i kinooperatora. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sali muzycznej. Wycieczka rozbudziła w uczniach chęć rozwijania swoich talentów artystycznych i z pewnością wielu z nich skorzysta z zajęć organizowanych przez MDK.

 

? JESIENNE CUDAKI? w zerówkach

29 listopada 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu "Jesienne cudaki". Konkurs został zorganizowany przez p. Sylwię Zalega i p. Monikę Piekarską- Orko. Zadaniem uczestników było wykonanie ludzików-  "cudaków" z darów jesieni. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością.  Do konkursu zgłoszono 20 prac z klas ?0? a i ?0?  b. Wyróżnionych zostało 6 uczestników, którzy otrzymali nagrody główne:

I miejsce Antoni Pawlak klasa 0 b

II miejsce Maja Abratkiewicz klasa 0a

III miejsce Adam Gwadera klasa 0 a

Wyróżnieni:

 Wiktoria Namiel i Nikola Siepska z klasy 0 a oraz Julia Wiktorowicz z klasy 0b.

 Pozostali  uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w konkursie.

 

Święty Mikołaj ...

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2016 roku  z workiem pełnym prezentów i z pomocnikami  przyjechał również  do naszej szkoły.  Jego wizyta w zerówce, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne. Wszystkie klasy przygotowują również piosenki i wiersze. Mikołaj  oprócz worka pełnego prezentów przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań. Na zakończenie Święty Mikołaj osobiście wręczał prezenty przedszkolakom. Dzieci  były podekscytowane tym dniem.  W podziękowaniu za upominki zaśpiewały dla gości piosenki oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. 

  

 

LISTOPADOWE ŚWIĘTA

W ramach zajęć Szkolnego Klubu Ekologicznego chętni uczniowie z klasy V B postanowili wędrówką ulicami Opoczna uczcić Dzień Wszystkich Świętych i Narodowy Dzień Niepodległości. W sali przyrodniczej podzieleni na grupy wykorzystując plan Opoczna ustalili plan wyprawy (zdjęcia 1.). Potem wędrowali po naszym mieście poznając następujące Miejsca Pamięci Narodowej:

      • Tablica ku czci nauczycieli poległych w czasie okupacji ? pl. Kilińskiego;
      • Tablica ku czci Powstańców Styczniowych ? pl. Kościuszki (zdjęcie 3.);
      • Cela, w której więziono Powstańców Styczniowych ? pl. Kościuszki (zdjęcie 4.);
      • Tablica ku czci marszałka Józefa Piłsudskiego ? pl. Kościuszki (zdjęcie 5.);
      • Pomnik Tadeusza Kościuszki ? pl. Kościuszki (zdjęcie 6.);
      • Pomnik Nieznanego Żołnierza ? pl. Zamkowy (zdjęcia 7.);
      • Pomnik ku czci mieszkańców Ziemi Opoczyńskiej walczących o niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1989 ? pl. Strażacki (zdjęcie 8.);
      • Pomnik ku czci Powstańców Styczniowych ? skrzyżowanie ul. Partyzantów i ul. Piotrkowskiej (zdjęcie 9.).

Opiekun: Marzanna Mastalerz

Czytaj więcej...

KONKURS z JĘZYKA ANGIESLKIEGO w SP nr 1

 Dnia 24.11.2016 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły  licznie przystąpili do konkursu, gdyż wszystkich uczestników było 18. Jak co roku do rozwiązania był test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. JAN KROGULEC uczeń klasy 6C zakwalifikował się do eliminacji rejonowych, otrzymując 50 punktów z testu (czyli 83%). Nauczycielką przygotowującą ucznia do eliminacji szkolnych była Katarzyna Mieszczankowska.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki !!! J

DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI ZA NASZĄ OJCZYZNE


?Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.?  Dlatego w dniu 28 października 2016 roku dzieci z klasy 0 a i 0 c mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez  p. Sylwię Zalega i p. Agnieszkę Rożenek.

Czytaj więcej...

WIZYTA POLICJI W NASZEJ SZKOLE

19 października 2016 roku w oddziałach przedszkolnych przy zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zorganizowane przez wychowawczynię jednej z grup, panią Katarzynę Kumorowską.

Tematem spotkania było teoretyczne i praktyczne utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci  w szkole jak i w domu. Policjanci omawiali z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta, a w szczególności  zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie nasi goście wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem, a także kiedy można otrzymać kartę rowerową. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta.

Czytaj więcej...

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VIB I W KLASKIE VID

Dnia 29 września 2016 roku uczniowie klasy VIB i klasy VID wraz z opiekunami: p. Marzanną Mastalerz, p. Katarzyna Mieszczankowską i p. Beata Sadurą pojechali na wycieczkę do Osady Myśliwskiej Ceteń. Po krótkiej jeździe autokarem, zostaliśmy przywitani przez pracownika Straży Leśnej, który udzielił nam kilku cennych wskazówek na temat zachowania w przypadku zagubienia się w lesie. Poznaliśmy różne sposoby na określenie położenia i znalezienia bezpiecznej drogi powrotnej do domu.

 

       Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na świętowanie Dnia Chłopaka. Pod czujnym okiem leśnika rozpaliliśmy ognisko piekliśmy kiełbaski. Wszyscy doskonale się bawili. Nie zabrakło wesołej, wspólnej zabawy, gry w siatkówkę i piłkę nożną. Chłopcy otrzymali ciekawe prezenty.

       Niestety nadszedł czas na powrót. Wycieczka udała się, a pogoda dopisała. : )

uczniowie kl. VIB i kl. VID z opiekunami

Finał konkursu ekologicznego ? Naszą misją-stop niskim emisjom?.

9 czerwca a ZSS nr 3 w Opocznie odbył się finał II edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez opoczyński Zakład Energetyki Cieplnej we współpracy z ZSS nr 3. Jego tematem była ochrona środowiska poprzez ograniczenie niskiej emisji, a wzięli w nim udział uczniowie z opoczyńskich szkół, a wśród nich nasza szkoła.

Rozgrywki finałowe poprzedzone były szkolnymi eliminacjami ( uczniowie starsi pisali test, młodsi malowali plakat o tematyce ekologicznej), w wyniku których wyłoniono reprezentację szkoły.

Nasza drużyna w składzie: Michał Kochanowski i Jakub Wróbel (obaj z klasy III A), Julia Stępień (klasa II F), Maciej Jurek i Joanna Łuczka (oboje z klasy VI B) oraz Adam Stępień (klasa VI D)  zajęła II miejsce.  

Eliminacje szkolne zorganizowała i opiekunem reprezentacji szkoły w czasie finałowych zmagań konkursowych była pani Alina Kaźmierczyk.

Czytaj więcej...

TY TEŻ MASZ TALENT 2016

?Pasja to coś co pomaga nam oderwać się od codzienności problemów, coś co pozwala wyzwolić w sobie emocje, stać się prawdziwym sobą. Jest nią taniec, śpiew ,pisanie czy chociażby iluzja. Nazywać pasją można wszystko co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni?.

       24 maja 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 1w Opocznie z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w IV edycji konkursu Ty Też Masz Talent. W zmaganiach konkursowych udział wzięły dzieci z klas O-III i IV-VI. Uczestnicy prezentowali swoje pasje, uzdolnienia z różnych dziedzin: taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, iluzja, balet, recytacja czy rysunek. W sumie na scenie  zaprezentowało się 120 uczestników .

       Ich fantastyczne zmagania oceniało  JURY w składzie:

Czytaj więcej...

SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W OPOCZNIE ? EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne ŚWIĘTO JĘZYKÓW ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie - Islandia i Wyspy Owcze

3 czerwca 2016 roku w ramach obchodów 100-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie wzięliśmy udział w spotkaniu z Panem Witoldem Stawskim. Tematem spotkania była głównie Islandia, ale mieliśmy też okazję poznać Wyspy Owcze. Obejrzeliśmy autorskie zdjęcia i wysłuchaliśmy fascynujących opowieści. Jeśli chodzi o Islandię, to najbardziej zaciekawiły nas te o:

 • maskonurach;
 • miastach i wsiach znacznie od siebie oddalonych i znacznie mniejszych niż europejskie;
 • dużej ufności Islandczyków do wszystkich ludzi;

Czytaj więcej...

Spotkanie z poetkami z Opoczyńskiego Klubu Literackiego ?Nad Wąglanką?

W dniu 1 czerwca 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z poetkami z Opoczyńskiego Klubu Literackiego ?Nad Wąglanką?, zaproszonymi przez panią pedagog Danutę Wedlechowicz i panią Wiesławę Boczek . Pani Józefa Nita i Pani Mirosława  Michałowska zaprezentowały swoje wiersze, które treścią odnosiły się do wiosny, zwierząt, kwiatów. Przekazywały dużo radości i były pełne optymizmu. Dzieci uważnie wysłuchały utworów, a następnie zostały obdarowane cukierkami. Na ręce pani Wiesławy Boczek poetki przekazały prezent  w postaci rzeźby, która przedstawia wszystko to o czym mówiły wiersze poetek. Uczniowie podziękowali za spotkanie gromkimi brawami i kolorowymi kwiatami, które sami wykonali na zajęciach w świetlicy szkolnej. Spotkani było bardzo udane, a dzieci zadowolone.

 

                                                                                                                                   

 

Wolność w Bibliotece

8 czerwca 2016 klasy 1a i 1f z wychowawczyniami panią M. Synowiec i panią A. Król odwiedziły  Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie i uczestniczyły w zajęciach dotyczących wolności. Panie bibliotekarki zapoznały nas z książką Z. Staneckiej i M. Oklejak ?Basia i wolność?. Dyskutowaliśmy na temat nakazów, zakazów i zasad. Dzieci rysowały znaki zakazu, które uważają za ważne w swoim życiu. Każdy mógł też stać się królem i wydać edykt nakazujący lub zabraniający czegoś. Podobały nam się również scenki teatralne, podczas których dzieci przedstawiały sytuacje związane z zakazami i nakazami w naszym życiu. Przekonaliśmy się, że ?wolność to zwycięstwo nad samym sobą?.

Czytaj więcej...

Integrujemy się

 
Edukacja włączająca i integracja to nie są dla nas obce słowa. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 1a, 1e, 1f i 2d. 6 czerwca 2016 odwiedziliśmy Zespól Szkól im. Jana Brzechwy w Opocznie. W czasie wizyty obejrzeliśmy bajkę ?Jaś i Małgosia?, którą przygotowali nauczyciele i rodzice dzieci z Zespołu Szkół. Zachwyciła nas scenografia, gra aktorów, oprawa muzyczna, choreografia i panująca atmosfera.

Dzieciom towarzyszyły panie: M. Synowiec, B. Popecka, A. Król i M. Barul.

Czytaj więcej...

Dzień Rodziny w klasie II c i II d

W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Rodziny, podczas której uczniowie kl. II c i kl. II d zaprezentowali swój program taneczno ? wokalno ? recytatorski. Goście, którzy tak licznie przybyli , z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Za swoje popisy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.      

Nad przygotowaniem części artystycznej czuwały wychowawczynie: kl. IIc ? p. Katarzyna Klimek  , kl.IId ? p. Marianna Barul oraz p. Marzena Urazińska.     

Czytaj więcej...

Podsumowanie II Powiatowego Konkursu ?Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE!?

7 czerwca 2016 r w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu ?Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE!?. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Prywatnych we współpracy z Komendą Powiatową Policji i Urzędem Miejskim w Opocznie.

Natalia Kuleta z klasy 6 B zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI (opiekun p. Alina Kaźmierczyk). Natalii gratulujemy .

Koordynatorką konkursu w Szkole Podstawowej była pani Ewa Cichawa-Kaczmarczyk

 

 

EUROWEEK

Wyruszyliśmy w niedziele rano?o 8..przyzwoita godzina na podróż. Jazda samochodem trwała 7 godzin.

W końcu jesteśmy w Sudetach!!! Ośrodek piękny! Jedzenie pyszne! Widoki cudowne! Czuć, że jesteśmy w górach. Po kolacji od razu spotkanie z wolontariuszami: 

Czytaj więcej...

22 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W JEDYNCE

 

Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią p. Anną Bednarczyk przygotowali inscenizację pt. ?Ścieżka pod górkę?, która mówi o ochronie przyrody. Każdy z występujących miał własnoręcznie przygotowany rekwizyt. Uczniowie zaprezentowali swój występ w świetlicy szkolnej, za co otrzymali ogromne brawa od kolegów i koleżanek przebywających w świetlicy. W nagrodę otrzymali żonkile własnoręcznie wykonane przez dzieci, których pracą kierowała p. Wiesława Boczek. Na zakończenie, pod kierunkiem p. Marzanny Urazińskiej uczniowie śpiewali piosenki o naszej planecie. Cały występ został poprzedzony pogadanką na temat ochrony środowiska. Wszyscy się świetnie bawili, a także pogłębiali swoją wiedzę na temat ochrony naszej planety Ziemi.

 

 

W Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie 22 kwietnia hucznie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorami imprezy byli Samorząd Uczniowski Gimnazjum oraz młodzi wolontariusze z Ligi Ochrony Przyrody i Stowarzyszenia ?Pomagajmy Zwierzętom?. Nadzór nad przebiegiem sprawowali nauczyciele opiekujący się SU oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.

Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 do wspólnego świętowania Dnia Matki Ziemi ubrali się w kolorze zieleni. W godz. od 10.20 do 11.15 odbył się barwny korowód dookoła szkoły uczniów i nauczycieli z klas I-III szkoły podstawowej. Klasy IV-VI i gimnazjalne brały udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych ochronie przyrody i planety Ziemi przeprowadzanych przy użyciu tablic multimedialnych.

Dodatkowo we współpracy z PGK Sp. z o.o. odbyła się akcja zbiórki  baterii, płyt CD oraz zużytego małogabarytowego sprzętu ? tzw. elektrośmieci, na które zostały wystawione specjalne kontenery na szkolnym placu od strony MDK .

Samorząd Uczniowski Gimnazjum przeprowadził zbiórkę makulatury.

Czytaj więcej...

Konkurs TY TEŻ MASZ TALENT

Czytaj więcej...

Udział w warsztatach artystycznych nt. ?Zwyczaje i obrzędy wielkanocne regionu opoczyńskiego?

Dnia 9 marca 2016 r. klasa III C brała udział w warsztatach artystycznych nt. ?Zwyczaje i obrzędy wielkanocne regionu opoczyńskiego?, które dla nich poprowadziła artystka ludowa z Dzielnej ? p. Józefa Marszałek. Najpierw p. Józefa opowiedziała o tradycjach związanych ze świętami, a następnie nauczyła wykonywać kwiaty z bibuły służące do zrobienia palm wielkanocnych. Później pokazała oraz pomogła wykonać pisanki metodą tradycyjną. Zajęcia te na długo zapadną uczniom w pamięci.

  

Konkurs pod hasłem ?Cztery pory roku?

Z okazji Światowego Dnia Poezji p. Wioletta Białas zorganizowała szkolny konkurs recytatorski dla kl. 0-3 pod hasłem ?Cztery pory roku?. Celem tego konkursu była promocja czytania i nauczania poezji. Fundatorami pięknych nagród dla zwycięzców była firma ART ? KOM p. Artura Rudzkiego i p. Wioletta Białas.

Komisja konkursowa w składzie: pp. Wioletta Białas, Barbara Łukawska i Katarzyna Sołtysiak nie miała łatwego zadania. Oceniając 50 małych artystów, wyłoniła najlepszych:

  

Czytaj więcej...

Niezwykła lekcja klasy 6D

Taka lekcja nie trafia się często. Prowadzili ją (pod czujnym okiem nauczycielki przyrody pani Aliny Kaźmierczyk) dwaj uczniowie: Wojtek Szumlański i Bartosz Koziarski. O wyjątkowości lekcji zadecydował także  wykorzystany na niej materiał- bizmut, który Wojtek sprowadził aż z Chin.                                      

Wojtek to chłopiec o dwóch niezwykłych pasjach. O pierwszej, którą jest kosmos dowiedzieliśmy się przy okazji organizacji konkursu ?Kosmos i ja? oraz  ?Dnia Kosmosu?.  Dodatkowo w Tygodniku Opoczyńskim TOP z 8 stycznia tegoż roku mogliśmy przeczytać, że Wojtek  wziął udział w konkursie NASA i jego  dane osobowe polecą na Marsa.

  

Czytaj więcej...

IV Szkolne Obchody Światowego Dnia Frankofonii

       

?VOYAGE DANS LE TEMPS AVEC LA CHANSON FRANÇAISE?

 

W dniach 17 ? 18 marca odbył się w naszej szkole po raz czwarty koncert  ?Voyage dans le temps avec la chanson française?, czyli ?Podróż w czasie z piosenką francuską?.

Koncert ten zorganizowany został z okazji przypadającego na 20 marca Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Śmiało można stwierdzić, że jest to naprawdę ważny czas dla wszystkich znających, a przede wszystkim kochających język francuski. Chcieliśmy, aby dla naszej szkoły był to również wyjątkowy koncert, gdyż obchodzi ona w tym roku swoje 25 urodziny. I jest jedyną szkołą w całym powiecie, która daje nam możliwość przeżycia przygody z językiem francuskim.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

 1. Pokaz historyczny pt. ?Rzymskie imperium i tradycje antyku?
 2. SPRAWOZDANIE Z HAPPENINGU PROFILAKTYCZNEGO ?STOP CYBERPRZEMOCY?
 3. Realizacja programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę" w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie
 4. Sukces Maksymiliana Kałuży i jego pasja
 5. KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ DLA DZIECI
 6. Wiemy więcej o kosmosie
 7. Pół tysiąca tancerzy w JEDYNCE
 8. PRZEDSTAWIENIE NOWOROCZNE
 9. Dzień Babci i Dziadka
 10. Wizyta w bibliotece
 11. Wigilijne spotkania w klasach O-III
 12. Wigilia klasy 6 D
 13. Świąteczna paczka dla każdego dzieciaczka
 14. Wojewódzki konkurs ekologiczny rozstrzygnięty
 15. W MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA- XVI EDYCJA MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU FORMACJI TANECZNYCH W ZSS NR 1 W OPOCZNIE
 16. ETAP REJONOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 17. Wizyta św. Mikołaja w klasie 1D
 18. Wyniki Programu Wzorowa Łazienka 2015
 19. POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY- FRYZJER
 20. Bal andrzejkowy dla klas 0-III
 21. Stowarzyszenie "Pomagajmy Zwierzętom" na spotkaniu w klasie IV b
 22. Ortografia sztuka niełatwa
 23. Pomagajmy zwierzętom
 24. ? JESIENNE CUDAKI? ? KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS ?0?
 25. Uczniowie klasy 1D z wizytą w Przedszkolu nr 8
 26. Światowy Dzień Spódnicy
 27. Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt
 28. CodeWeek - Tydzień Kodowania
 29. DZIEŃ CHŁOPAKA W LESIE
 30. DZIEŃ CHŁOPAKA W ?O? A
 31. Wspaniały sukces taneczny Izy Kmiecik i Julii Jóźwik
 32. ?Jesteśmy bezpieczni podczas wakacji? - zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach podczas wakacji
 33. Akademia dla rodziców uczniów klasy 3C z okazji zakończenia I etapu edukacji
 34. Wywiad z Natalią Stępień, powołaną do reprezentacji kraju w piłkę nożną U 12.
 35. Sprawozdanie z programu edukacji antynikotynowej "Nie pal przy mnie proszę"
 36. Taneczna Gala Jedynki
 37. TY TEŻ MASZ TALENT
 38. Parada średniowieczna
 39. SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO ? PLASTYCZNY
 40. Reprezentowała szkołę i Opoczno.
 41. Konkurs recytatorski "Jestem Polakiem" w kl. 3a,3b,3c
 42. Spotkanie z pielęgniarką - "Nie pal przy mnie, proszę"
 43. Realizacja programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę"
 44. III Szkolne Obchody Światowego Dnia Frankofonii
 45. ?Cztery pory roku ? Zima? - rozstrzgnięty konkurs
 46. MISKA DLA SCHRONISKA 2014
 47. Wigilijne spotkanie w klasach O-III
 48. WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA
 49. Wigilia w klasie 5a
 50. PRÓBNY ALARM w Jedynce
 51. Wystawa ?SKARBY MÓRZ I OCEANÓW?
 52. Dzień Rodziny - klasy 3d i 3b
 53. WYSTĘPY ARTYSTYCZNE KLAS ?0?
 54. Zerówka w Muzeum Animacji SE- MA- FOR
 55. TY TEŻ MASZ TALENT
 56. Dzień z Układem Słonecznym
 57. Oddaj na nich głos!
 58. Do dramy wszystkich zachęcamy
 59. Klasa 4 d na wycieczce w Łodzi i w Arboretum w Rogowie.
 60. Wyniki konkursu ?Umiemy zachować się bezpiecznie w domu, w szkole, podczas zabawy?
 61. Dyplom dla Oli i Weroniki
 62. JASNE, ŻE KLAR! - DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO
 63. Dni Otwarte 2014
 64. Wyniki konkursu ?Cztery pory roku ? Jesień?
 65. ?Życie w czasie i przestrzeni? ? lekcje muzealne
 66. TVN24 Koniec kredy ?
 67. Lekcje z laptopami
 68. Konkurs plastyczny ?Zima lubi dzieci?
 69. Bal karnawałowy z wodzirejem
 70. Dzień Babci i Dzień Dziadka