Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Wycieczka do Wrocławia

13 czerwca 2016 roku uczniowie z klas: VD, VB i VC pod opieką Pań: Marzanny Mastalerz, Katarzyny Mieszczankowskiej i Beaty Sadury zwiedzali Wrocław. Oto etapy tej wędrówki.

  1. Park Juliusza Słowackiego (na terenie dawnej fosy miejskiej), a w nim Muzeum Architektury, Panorama Racławicka i Pomnik Katyński.
  2. Bulwar na Odrą z piękną panoramą Ostrowa Tumskiego (najstarsza część Wrocławia).

     

                                                                                                                                       

  3. Stare Miasto (najstarsza część lewobrzeżnego Wrocławia): Fontanna Szermierza; Uniwersytet Wrocławski (jedna z najstarszych uczelni w Środkowej Europie); Stare Jatki z Pomnikiem Zwierząt Rzeźnych; średniowieczne kamieniczki Jaś i Małgosia połączone ze sobą arkadą; Rynek Starego Miasta (należy do największych placów targowych w Polsce) ze starymi kościołami (wśród nich kolegiata i katedra), późnogotyckim Ratuszem z 66-metrową wieżą, kamieniczkami ufundowanymi przez wrocławskich patrycjuszy, modernistycznym wieżowcem z 1930 roku, wierną rekonstrukcją pręgierza z końca XV wieku i fontanną ?Zdrój?.
  4. Przez Most Piaskowy i Most Tumski (zwany tez Mostem Zakochanych lub Mostem Katedralnym) na Ostrów Tumski z gotycką Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i Kolegiatą Świętego Krzyża i św. Bartłomieja.
  5. Rejs Odrą na  statku ?Goplana? z Przystani Kardynalskiej na Bulwarze Włostowica do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego i obserwowanie nadbrzeży (m. in. Domu Na Wodzie).
  6. Wrocławski Ogród Zoologiczny, a w nim Afrykarium, czyli wielki kompleks prezentujący afrykańskie zwierzęta i rośliny związane ze środowiskiem wodnym oraz żegnająca nas w strugach deszczu samotna zebra.

       Przez niemal cały czas towarzyszyły nam słynne wrocławskie krasnale i niestety opady deszczu. Mimo niesprzyjającej aury poznaliśmy Wrocław i zdążyliśmy polubić to miasto. Postaramy się do niego wrócić. 

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1908385

Online

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.