Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Wycieczka klasy 1d i 1e do Akademii Ciastka w Twardej, Rezerwatu Niebieskie Żródła w Tomaszowie Mazowieckim, Skansenu Rzeki Pilicy i Grot Nagórzyckich

 

 W dniu 02.06.2016 r. uczniowie klas 1d i 1e wraz z wychowawczyniami p.S.Kurkowską i p.B Popecką oraz p. D. Wedlechowicz zwiedzali turystyczne atrakcje w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Wycieczka składała się z 4 etapów.

 

-1 etapem wycieczki były zajęcia edukacyjne w Akademii Ciastka w Twardej.

  

Dzieci poznały proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka", poszerzyły wiedzę na temat pieczenia i wyrobów piekarniczych. Kolejnym etapem zajęć było wspólne pieczenie ciastek w specjalnych fartuszkach-wykrawanie, dekorowanie i lukrowanie ciasteczkowych misiów. Po zajęciach edukacyjnych na dzieci czekała zabawa w sali rekreacyjno-rozwojowej wyposażonej w tory przeszkód, basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, huśtawki. Na pamiątkę pobytu w Akademii Ciastka każde dziecko otrzymało pięknie ozdobione i zapakowane ciasteczkowe misie.

-2 etapem wycieczki było zwiedzanie Rezerwatu Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie poznali jego historię, roślinność i zwierzęta.

-3 etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Skansenu Rzeki Pilicy. Jest to pierwsze w Polsce muzeum na otwartej przestrzeni poświęcone rzece. Najważniejszym obiektem jest młyn wodny z ciekawą ekspozycją dotyczącą tradycji młyna rzecznego. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przewodnika i mogły zobaczyć wiele interesujących obiektów muzealnych, wojenne militaria, ruchome modele młynów oraz kolekcję kamieni młyńskich.

-4 etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Grot Nagorzyckich, które są pozostałością po podziemnej kopalni piasku szklarskiego. Groty składają się z licznych korytarzy i zaułków. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika, poznali legendę o zbóju Madeju, zadawali pytania.

Wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni z atrakcji wycieczki wrócili do Opoczna.

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1908429

Online

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.