Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Wycieczka do Kielc ? klasa 2b, 2d, 3b i 3d

,15 grudnia 2015 roku klasy 2b, 2d, 3b i 3d uczestniczyły w wycieczce do Kielc zorganizowanej przez p. D. Głowacką, p. A. Rożenek, p. M. Barul i p. J. Spadło. W ramach obchodów 25-lecia naszej szkoły uczniowie oglądali przedstawienie w Teatrze Lalki i Aktora ?Kubuś? pt. ?Przygody Koziołka Matołka? Kornela Makuszyńskiego, którego imię nosi nasza szkoła. Po spektaklu odbyła się lekcja teatralna, w czasie której aktorka zdradziła uczniom tajniki zawodu aktora związane z poprawną wymową i pokazała praktyczne ćwiczenia. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, czym w dzieciństwie bawili się ich rodzice. Wielką atrakcją okazał się również udział w pokazie wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy, gdzie każdy własnoręcznie wykonał lizaka i otrzymał pyszne cukierki. Wycieczka była niezwykle udana, uczniowie wrócili do domów w świetnych humorach. Teatr, zabawki i słodycze okazały się doskonałym sposobem na wprowadzenie uczniów w świąteczny nastrój.

  

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *    

Zachęcamy do wypróbowania jednego z ćwiczeń oddechowych poznanych w czasie lekcji teatralnej.

Wyliczenie na jednym oddechu jak najwięcej wron :

?Jedna wrona bez ogona
druga wrona bez ogona
trzecia wrona bez ogona
itd.

Wygrywa ten kto wyliczy najwięcej.

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1910142

Online

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.