Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Wycieczka klasy 5a i 5d

28 maja 2015 roku dwie klasy piąte (5a i 5d) wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę. W pierwszej kolejności udano się do Tokarni gdzie zwiedzano Muzeum Wsi Kieleckiej. Dzieci dowiedziały się tam co to jest skansen. Poznały budowę   wiatraka wchodząc do jego środka. Usłyszały kim byli komornicy, co to jest węgieł, powała i jak wyglądała zabudowa forteczna. Uczniowie wchodzili do poszczególnych budynków. Podziwiali między innymi wystrój dworku i wiejskiej chałupy. Widzieli dom aptekarza i gonciarza. Duże wrażenie wywarł na nich wygląd starodawnej szkoły.

Po wyjściu z muzeum wyruszono do Chęcin. Uczniowie  kupili sobie pamiątki.

Następnie była przerwa na wspólny  posiłek. Kiełbaski pieczone na grillu smakowały wszystkim.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Geoedukacji. Przed zwiedzaniem ekspozycji uczniowie weszli na punkt widokowy skąd mogli podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich. W środku nowoczesnego budynku dzieci poznawały przeszłość geologiczną Ziemi ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój form życia. Niezwykłych przeżyć dostarczył im pobyt w kapsule i film 5D Podróż do wnętrza Ziemi .

Po wizycie w Centrum Geoedukacji przyszedł czas na Kadzielnię oraz zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach. W Kadzielni uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa tego wyjątkowego miejsca,  zobaczyli amfiteatr. W Chęcinach poznano historię zamku. Dzieci wchodziły na basztę skąd rozpościerał się piękny widok okolicy. Spacer na górę zamkową i z powrotem posiadał także swój niepowtarzalny urok.

Dzieci wróciły z wycieczki trochę zmęczone, ale niezwykle zadowolone. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i doznały wielu niepowtarzalnych wzruszeń.

Wycieczkę zorganizowały panie Alina Kaźmierczyk i Wiktoria Markiewicz.

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1908302

Online

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.