Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Czerwcowe wydarzenia w klasach III

Miesiąc czerwiec był bogaty w wydarzenia dla uczniów klas III.

Dnia  05.06.14r.  uczniowie kl. IIIc ( wych. A Bednarczyk), I kl. IIId ( wych. K.Klimek) wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili : Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Stare Miasto, Barbakan, Plac Zamkowy, Łazienki z Pałacem na Wodzie. Przewodnik oprowadzał dzieci szlakiem ławeczek Chopina, przy których można było  posłuchać płynących z nich utworów. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, ponieważ w tym dniu, stolicę odwiedził prezydent USA Barack Obama.

   

 

Dnia 18 czerwca uczniowie kl.III d wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Kasią Klimek wybrali się na  ognisko do leśniczówki w Januszewicach.                                                                                                                                           

Uczniowie mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt używany w codziennej pracy przez strażaków i policję. Czas miło i aktywnie upływał dzięki wspólnym grom i zabawom ruchowym z rodzicami. Wszyscy mogli zregenerować siły podczas pieczenia kiełbasek i przygotowanej niespodzianki przez rodziców ? pizzy.  Ten radośnie spędzony dzień, na pewno pozostanie na długo w pamięci  jego uczestników.

  

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1908373

Online

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.