Podwójny sukces siatkarzy

Podwójny sukces siatkarzy

 Rok sportowy 2018/2019 w Jedynce zakończyły zmagania siatkarzy plażowych. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt i chłopców rozegrane zostały mistrzostwa gminy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie opoczyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkół Prywatnych i naszej Jedynki. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uplasowała się na II miejscu i tym samym uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego.

 

 

Tym razem zawody rozegrane zostały w Paradyżu. Pomimo niesprzyjającej pogody w rozgrywkach udział wzięło 7 szkół w kategorii dziewcząt i 9 szkół w kategorii chłopców: z Paradyża, Żarnowa, Sokołowa, Mniszkowa, Prymusowej Woli, Szadkowic, Drzewicy. Opoczno reprezentowali uczniowie SP nr1 i ZSP. Pomimo zaciętej rywalizacji drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce i awans do półfinałów wojewódzkich. Drużyna chłopców zagrała rewelacyjnie. Pokonała rywali w pięknym stylu( mecz finałowy wygrała 21:5) i oczywiście awansowała z I miejsca do półfinału wojewódzkiego.

Mistrzowie Powiatu i Vicemistrzynie Powiatu w Siatkówce Plażowej do kolejnego etapu rozgrywek przystąpili w Ciebłowicach Dużych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rozegrali po 3 mecze. Tym razem rywale zagrali skuteczniej i ostatecznie obie nasze drużyny zakończyły swoje zmagania na IV miejscu w Półfinale Wojewódzkim. Gratulujemy i dziękujemy za wyniki i dostarczone emocje.

Drużyna dziewcząt zagrała w składzie: Wiktoria Ciesielska, Klaudia Maciejczak, Joanna Łuczka i Joanna Nalewczyńska.

Drużyna chłopców: Jakub Wolski, Kacper Bartyzel i Bartosz Koziarski. Opiekunem zespołów jest W. Wolska