Sprawozdanie z zawodów pływackich SP 2013

We wtorek 12 listopada na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala ? odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafet Pływackich Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców 8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły, z poziomu klas III, IV, V  i VI, po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy występowali w obu kategoriach. Dziewczęta z ? jedynki ? uplasowały się na drugim miejscu, natomiast  chłopcy zdecydowanie wygrali zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Opoczyńskiego. Jako mistrzowie i wicemistrzowie powiatu drużyna chłopców i dziewcząt uzyskała prawo udziału w zawodach rejonowych.

Zawody rejonowe odbyły się 15 listopada w Tomaszowie Mazowieckim. Do zawodów przystąpiły najlepsze zespoły
z poszczególnych powiatów. Tak samo jak na zawodach powiatowych zawodnicy płynęli na dystansie 8 x 25 metrów. Reprezentacja chłopców  uplasowała się na 4 miejscu, a dziewcząt na 5 miejscu. Drużyna chłopięca płynęła w składzie: Jakub Wolski, Piotr  Baszuk, Piotr Marszałek, Adam Stępień, Filip Eliasz, Jakub Białecki, Wiktor Chrustowicz, Jakub Sagalara, Krzysztof Kowalski, Bartłomiej Miśkiewicz. Natomiast  dziewczęta płynęły w składała : Małgorzata Nadulska, Maja Karasińska, Alicja Konecka, Oliwia Sałaj, Wiktoria Pęchner, Oliwia Łukowiak, Jagoda Chudzicka, Wiktoria Lach i Julia Kalźna.