CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KL. IV- VI SP

    

W maju tego roku odbyły się mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt

i chłopców. Miały one miejsce na obiektach sportowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Kossaka.

Reprezentacje z poszczególnych szkół rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 30m, skok w dal lub wzwyż, biega na 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy), rzut piłeczką palantową. W tych zawodach wystartowali również uczniowie naszej szkoły. Młodzi lekkoatleci rozpoczęli swój start na zawodach miejsko- gminnych.

A oto wyniki dziewcząt i chłopców na poszczególnych etapach tych zawodów.

 

 

Wyniki dziewcząt:

  • II miejsce w mistrzostwach miejsko- gminnych w czwórboju LA
  • I miejsce w mistrzostwach powiatu w czwórboju LA
  • IV miejsce w mistrzostwach rejonu w czwórboju LA

 

Skład drużyny z ?jedynki?:

  • Żaneta Bartyzel                 kl. VI B
  • Weronika Krawczyk              VI B
  • Małgorzata Siankowska         VI B
  • Natalia Miksa                         VI B
  • Marta Łyda                            VI C
  • Natalia Jakubczyk                  VI C
  • Klaudia Kuleta                      VI C
  • Beata Krzysztofik                  VI C
  • Julita Karolak                         VI B
  • Klaudia Karch                       V C
  • Agata Telusiewicz                 V C
  • Aleksandra Kępska                V C

 

Wyniki chłopców:

  • I miejsce w mistrzostwach miejsko- gminnych w czwórboju LA
  • II miejsce w mistrzostwach powiatu w czwórboju LA
  • I miejsce w mistrzostwach rejonu w czwórboju LA

 

W wyżej wymienionych zawodach startowała drużyna z ?jedynki? w składzie:

  • Jakub Białeta                kl.    VI B
  • Bartłomiej Kozera                 VI B
  • Patryk Lachowski                  VI B
  • Maciej Pacan                          VI B
  • Patryk Skorupa                      VI B
  • Piotr Budzyński                     VI A
  • Krzysztof Kołodziejczyk       VI A
  • Kamil Benderz                       VI C
  • Michał Ryba                          VI A
  • Jacek Rzepka                         V D
  • Szymon Biniek                      V D

Zajmując I miejsce w mistrzostwach rejonu chłopcy uzyskali tym samym awans do Finału Mistrzostw Województwa w Czwórboju LA w Aleksandrowie Łódzkim.

W finale, który odbył się 29 maja 2013r. rywalizowało 11 szkół podstawowych.

Drużyna lekkoatletów z naszej szkoły zajęła VII miejsce.

 

A oto skład drużyny:

  • Kamil Benderz           kl. VI C
  • Piotr Budzyński              VI A
  • Kacper Świąder              VI A
  • Jakub Białeta                   VI B
  • Bartłomiej Kozera           VI B
  • Michał Ryba                    VI A
  • Jacek Rzepka                     V D

 

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy godnie reprezentowali szkołę na poszczególnych etapach tych zawodów, doskonaląc tym samym swoje umiejętności lekkoatletyczne i dzielnie znosząc niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne, które towarzyszyły ich startom.

Do zawodów, uczniów kl. IV- VI SP przygotowała i opiekowała się p. Danuta Karasińska.