Podwójny sukces siatkarzy

Podwójny sukces siatkarzy

 Rok sportowy 2018/2019 w Jedynce zakończyły zmagania siatkarzy plażowych. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt i chłopców rozegrane zostały mistrzostwa gminy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie opoczyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkół Prywatnych i naszej Jedynki. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uplasowała się na II miejscu i tym samym uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego.

 

Czytaj więcej...

Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym

Na początku czerwca 2019 r. po raz pierwszy w ramach Igrzysk Dzieci rozegrane zostały zawody w trójboju lekkoatletycznym. Dyscyplina ta obejmuje bieg krótki- 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową, adresowana jest do dziewcząt i chłopców z klas IV i V. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców naszej szkoły wypadła rewelacyjnie. Na pierwszym etapie zawodów – Gminnym, obie grupy zajęły I miejsce i awans do Mistrzostw Powiatu. Na drugim etapie nasi młodzi lekkoatleci udowodnili swoją sprawność, pokonali rywali i po raz kolejny zajęli dwa I miejsca, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu i awans do Finału Wojewódzkiego. W Kutnie, gdzie odbył się finał zarówno dziewczynki jak i chłopcy doświadczyli zaciętej rywalizacji sportowej, starając się ustanawiać własne rekordy .

 

W kategorii dziewcząt startowało 11 szkół. Nasza reprezentacja ostatecznie zajęła VIII miejsce. W kategorii chłopców – 12 szkół, a drużyna Jedynki zajęła VII miejsce. Gratulacje! Jest to wspaniały wynik zważywszy na fakt, iż dla wielu uczniów to był sportowy debiut. Nadzieje rosną na „lekkoatletyczny” rozwój naszych zawodników.

Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Wolska, Olga Zdanowska, Jagoda Kuleta, Małgorzata Bogatek, Julia Szymaniak, Lena Karch i Hanna Ambroziak.

Skład drużyny chłopców: Jakub Tomasik, Wiktor Marczuk, Wiktor Rybiałek, Michał Tomczyk, Jan Zakrzewski, Bartłomiej Prokop, Paweł Sówka i Maciej Krzysztofik. Opiekunkami w/w grup są: Anna Pietras i Wiesława Wolska.

Debiut uczennic z kl. II e i II c SP z Klubem Tanecznym ? Aster?

  

 

Aleksandra Wolska i Małgorzata Bogatek (kl. II e SP) wraz z siostrą Joanną Bogatek (kl. II c SP) uczestniczą od roku w dodatkowych zajęciach tanecznych w MDK w Opocznie w K.T. ?Aster? (główna siedziba w Tomaszowie Mazowieckim).  Trenują pod okiem p. Beaty Będerz znakomitej trenerki, która w ciągu swojej osiemnastoletniej działalności wypromowała wiele talentów tanecznych. Nasze uczennice dopiero stawiają pierwsze kroki w tańcu nowoczesnym i sportowym, ale już mają na swoim koncie pierwsze sukcesy: 

Czytaj więcej...

Występ młodych pływaków w półfinałach wojewódzkich

W środę 15 lutego 2017 r. na krytej pływalni w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Półfinały Wojewódzkie Sztafet Pływackich.

 Do tych zawodów zakwalifikowali się nasi najmłodsi pływacy ze szkoły podstawowej. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców
8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły z roczników 2007, 2006, 2005, 2004 po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z ?Jedynki? popłynęli na miarę swoich możliwości. Ostatecznie chłopcy zajęli III miejsce, natomiast dziewczęta IV.

 

Czytaj więcej...

Sukcesy młodych pływaków

W czwartek 09 lutego na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala ? odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafet Pływackich Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców 8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły, z poziomu klas III, IV, V i VI, po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

W zawodach tych jak corocznie znakomicie  zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy występowali w obu kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z ?Jedynki? uzyskali prawo udziału w zawodach rejonowych. Drużyna chłopców okazała się bezkonkurencyjna
i zdecydowanie wygrała zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Opoczyńskiego, natomiast drużyna dziewcząt po zaciętej rywalizacji nieznacznie uległa dziewczętom z ?trójki? zajmując drugie miejsce.

 Chłopcy płynęli w składzie: Jakub Wolski, Piotr  Baszuk, Stempniak Norbert, Cichawa Jakub, Pasternak Szymon, Zięba Franek, Bogatek Bartek, Domański Fabian.

 W składzie dziewcząt znalazły się : Bąkiewicz Hanna, Lach Oliwia, Starus Joanna, Lengier Natalia, Świderska Maja, Bednarczyk Aleksandra, Filipczak Klaudia, Konecka Zofia, Kaśkiewicz Nikola. 

Opiekunami grup byli:  

p. Monika Guzik i p. Paweł Guzik.

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w pływaniu - wyniki

W czwartek 02.02.2017r. na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala? odbyły się wewnątrzszkolne indywidualne mistrzostwa w pływaniu. Zawody te odbyły się 

z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego p. M. Guzik , p. A. Wojtala
i p. P. Guzika , którzy zajęli się organizacją i przeprowadzeniem w/w imprezy. Głównym celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego wśród młodzieży ZSS nr 1 w Opocznie, a także umożliwienie uczniom szkoły sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności pływackich na tle innych uczniów.

Uczniowie szkoły podstawowej zgłosili się w najliczniejszej grupie 64 uczestników. Zostali oni podzieleni na kategorie wiekowe oraz kategorie dziewcząt
i chłopców. Do pokonania mieli dystans 25m wybranym  przez siebie stylem. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach:

 

 

 

KLASY I 

Petrykowska Blanka   kl. I e czas 45,41 s

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie do udziału w zawodach.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej, którzy chcą sprawdzić swoją aktualną dyspozycję pływacką do udziału w Mistrzostwach Szkoły w pływaniu. Zawody te odbędą się 02.02.2017 r. (w czwartek po feriach). Zostaną one przeprowadzone w  kategoriach wiekowych oddzielnie dla poszczególnych klas oraz z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dystans do pokonania to 25 m dowolnym sposobem (zabronione jest używanie dodatkowego sprzętu pomocniczego np. desek, pływaczków itp.) Występ w Mistrzostwach jest jednocześnie kwalifikacją do zawodów międzyszkolnych. Warunkiem uczestnictwa w/w zawodach jest zapisanie się na listę startową 

w nieprzekraczalnym terminie 31.01.2017 r. i dostarczenie pisemnej zgody rodziców.

Zapisy przyjmują nauczyciele w-f: p. Artur Wojtal, p. Paweł Guzik, p. Monika Guzik.

Harmonogram zawodów zostanie wywieszony po zakończeniu zapisów
tj.01.02.2017 r. na tablicach ogłoszeniowych poszczególnych szkół na bloku sportowym.

Zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

W dniu 03.11.2016 r w ZSS nr 3 w Opocznie odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W każdej z kategorii zgłosiły się po trzy drużyny. Dziewczęce reprezentowały składy nr. 1,2,3 a chłopców nr. 1,2 i szkoła prywatna. Graliśmy systemem ,, Każdy z każdym" . A oto wynik meczów dziewcząt:

SP1 : SP2 - 3:0

SP1 : SP3 - 6:2

Oto skład drużyny:

1. Konecka Alicja

2. Gawin Karolina

Czytaj więcej...

Reprezentacja SP 1 Opoczno dziewcząt WICEMISTRZEM woj. Łódzkiego

Po zajęciu pierwszego miejsca w półfinałach wojewódzkich "ORLIKOWEJ LIGII MISTRZÓW", które odbyły się w Łodzi 29.09.2016 roku dziewczęta z SP nr 1 w Opocznie wzięły udział w finale wojewódzkim, który odbył się 15.10.2016 r. w Buczku koło Łasku. W meczu półfinałowym tego turnieju nasze dziewczęta pokonały Wieruszów  1:0. W finale uległy gospodarzą drużynie ZS Buczek 3:1 i tym samym zdobyły tytuł WICEMISTRZA województwa Łódzkiego. 

Drużyna, która reprezentowała  GMINĘ OPOCZNO zagrała w składzie:
Oliwia Nowak, Maria Szkoda, Oliwia Stępniewska, Karolina Sołtys, Maja Wosek, Zuzanna Pabijańska, Patrycja Białek, Roksana Mastalerek, Natalia Sowińska, Oliwia Barul, Rokasna Pawlińska, Julia Rybicka, Maja Wieczorek.

 


Opiekunami drużyny byli: Andrzej Domagała  i Sławomir Wiktorowicz. 
                                           
                                              Jacek Wojtarek

Reprezentacja SKS JEDYNKA w OGÓLNOPOLSKIM FINALE turnieju ,,MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA?

W dniu 19.05.2016 w Zelowie odbyły się finały wojewódzkie turnieju mała piłkarska kadra czeka dziewcząt szkół podstawowych. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki SKS JEDYNKA, przy ZSS nr 1 w Opocznie zdobywając tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

W finałach wojewódzkich wzięło udział  osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym.
W grupie dziewczęta zajęły drugie miejsce i  awansowały do półfinału.
W półfinale pokonały drużynę ASTORII SZCZERCÓW 1:0.
W finale zwyciężyły z zespołem z Rawy Mazowieckiej 1:0 zdobywając tytuł MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA.  
Drużyna SKS Jedynka będzie reprezentować województwo Łódzkie w finałach OGÓLNOPOLSKICH , które odbędą się w Opolu w dniach 07-10 lipca . 
W składzie zwycięskim SKS Jedynka Opoczno znalazły się:
Julita Panfil, Roksana Mastalerek, Zuzanna Pabijańska, Patrycja Białek, Monika Badura, Maria Szkoda, Oliwia Nowak, Wiktoria Pęchner, Julia Rybicka, Oliwia Stępniewska, Jagoda Sygut.


Opiekunowie drużyny: 
Andrzej Domagała , Sławomir Wiktorowicz. 

Roztańczona Jedynka

19 marca 2016r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się pokazy taneczne uczniów klas 0 ? IV szkoły podstawowej.  Uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne przed licznie zgromadzonymi rodzicami i zaproszonymi gośćmi. 

 

        

Młodzi adepci sztuki tanecznej przygotowywali się przez cały semestr , uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Justynę Grabską ? instruktora tańca hip hop. Każda grupa wiekowa zatańczyła dwa układy choreograficzne hip hop . W sumie na parkiecie zaprezentowało się  80  tancerzy. Ich prezentacje dostarczyły niezwykłych emocji i wzruszeń.

Czytaj więcej...

Zawody miejsko-gminne w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców

W dniu 02.02.2016 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 odbyły się zawody miejsko-gminne w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział trzy drużyny dziewcząt: ZSS nr 1, ZSS nr 2 i ZSS nr 3. Dziewczęta grały systemem "każdy z każdym", a tak ostatecznie skończyły się zawody:

                I miejsce - ZSS nr 3

                II miejsce - ZSS nr 1

                III miejsce - ZSS nr 2

 

Drużyna naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie:

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w pływaniu

W czwartek 22 października na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala? odbyły się wewnątrzszkolne indywidualne mistrzostwa w pływaniu. Zawody te odbyły się z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego p. M. Guzik , p. A. Wojtala i p. P. Guzika , którzy zajęli się organizacją i przeprowadzeniem w/w imprezy. Głównym celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego wśród młodzieży ZSS nr 1 w Opocznie, a także umożliwienie uczniom szkoły sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności pływackich na tle innych uczniów.

Czytaj więcej...

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu

Zwycięstwo w Opocznie i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie.

 

Dnia 17.02.2015r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem  rozgrywek był Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły z terenu miasta Szkoła Podstawowa nr 1,  Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3. Turniej rozegrano systemem ?każdy z każdym?, do dwóch wygranych setów. Zawody przebiegły w dobrej atmosferze, a ich poziom był wyrównany. Wyniki poszczególnych meczy:

Czytaj więcej...

Wyśmienity występ pływaków SP.

We wtorek 20 stycznia 2015r. na krytej pływalni w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Sztafet Pływackich.

Czytaj więcej...

W MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA

 

Dnia 5.12.2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się XV edycja Mikołajkowego Konkursu Formacji Tanecznych. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki wychowania fizycznego Danuta Karasińska, Halina Sosnowska oraz prowadzący Weronika Wojtal i Michał Trojnar- uczniowie III kl. SLO nr 1. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z klas IV- VI SP nr 1, Publiczne Gimnazjum w Prymusowej Woli oraz szkoły ponadgimnazjalne: SLO nr 1, LO im. Stefana Żeromskiego, ZSP nr 1.

Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Awans piłkarek ręcznych

 
27 listopada 2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie odbyły się mistrzostwa Miasta i Gminy Opoczno w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. W bezpośrednim pojedynku  dziewczęta z SP nr 1
wygrały 6:3 i tym samym zdobyły tytuł mistrzyń gminy. Ponadto będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych.

Czytaj więcej...

?Jedynka? bierze wszystko

 W środę 26 listopada na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala ? odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafet Pływackich Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.                      

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców 8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły, z poziomu klas III, IV, V i VI, po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

Czytaj więcej...

Udany sportowy debiut

 

W piątek 19 września na placu obok Miejskiego Domu Kultury odbył się XXXI Opoczyński BiegTrzeżwości.  Nie brakowało emocji i zaciętej sportowej walki a także i sukcesów. W imprezie liczny udział odnotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie, od klas ?O?, I-III, a także IV-VI. Dzieci z grup najmłodszych odnotowały swój sportowy debiut.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu Szkolnego