Występ młodych pływaków w półfinałach wojewódzkich

W środę 15 lutego 2017 r. na krytej pływalni w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Półfinały Wojewódzkie Sztafet Pływackich.

 Do tych zawodów zakwalifikowali się nasi najmłodsi pływacy ze szkoły podstawowej. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców
8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły z roczników 2007, 2006, 2005, 2004 po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z ?Jedynki? popłynęli na miarę swoich możliwości. Ostatecznie chłopcy zajęli III miejsce, natomiast dziewczęta IV.

 

Czytaj więcej...

Debiut uczennic z kl. II e i II c SP z Klubem Tanecznym ? Aster?

  

 

Aleksandra Wolska i Małgorzata Bogatek (kl. II e SP) wraz z siostrą Joanną Bogatek (kl. II c SP) uczestniczą od roku w dodatkowych zajęciach tanecznych w MDK w Opocznie w K.T. ?Aster? (główna siedziba w Tomaszowie Mazowieckim).  Trenują pod okiem p. Beaty Będerz znakomitej trenerki, która w ciągu swojej osiemnastoletniej działalności wypromowała wiele talentów tanecznych. Nasze uczennice dopiero stawiają pierwsze kroki w tańcu nowoczesnym i sportowym, ale już mają na swoim koncie pierwsze sukcesy: 

Czytaj więcej...

Sukcesy młodych pływaków

W czwartek 09 lutego na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala ? odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafet Pływackich Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców 8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły, z poziomu klas III, IV, V i VI, po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

W zawodach tych jak corocznie znakomicie  zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy występowali w obu kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z ?Jedynki? uzyskali prawo udziału w zawodach rejonowych. Drużyna chłopców okazała się bezkonkurencyjna
i zdecydowanie wygrała zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Opoczyńskiego, natomiast drużyna dziewcząt po zaciętej rywalizacji nieznacznie uległa dziewczętom z ?trójki? zajmując drugie miejsce.

 Chłopcy płynęli w składzie: Jakub Wolski, Piotr  Baszuk, Stempniak Norbert, Cichawa Jakub, Pasternak Szymon, Zięba Franek, Bogatek Bartek, Domański Fabian.

 W składzie dziewcząt znalazły się : Bąkiewicz Hanna, Lach Oliwia, Starus Joanna, Lengier Natalia, Świderska Maja, Bednarczyk Aleksandra, Filipczak Klaudia, Konecka Zofia, Kaśkiewicz Nikola. 

Opiekunami grup byli:  

p. Monika Guzik i p. Paweł Guzik.

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w pływaniu - wyniki

W czwartek 02.02.2017r. na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala? odbyły się wewnątrzszkolne indywidualne mistrzostwa w pływaniu. Zawody te odbyły się 

z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego p. M. Guzik , p. A. Wojtala
i p. P. Guzika , którzy zajęli się organizacją i przeprowadzeniem w/w imprezy. Głównym celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego wśród młodzieży ZSS nr 1 w Opocznie, a także umożliwienie uczniom szkoły sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności pływackich na tle innych uczniów.

Uczniowie szkoły podstawowej zgłosili się w najliczniejszej grupie 64 uczestników. Zostali oni podzieleni na kategorie wiekowe oraz kategorie dziewcząt
i chłopców. Do pokonania mieli dystans 25m wybranym  przez siebie stylem. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach:

 

 

 

KLASY I 

Petrykowska Blanka   kl. I e czas 45,41 s

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie do udziału w zawodach.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej, którzy chcą sprawdzić swoją aktualną dyspozycję pływacką do udziału w Mistrzostwach Szkoły w pływaniu. Zawody te odbędą się 02.02.2017 r. (w czwartek po feriach). Zostaną one przeprowadzone w  kategoriach wiekowych oddzielnie dla poszczególnych klas oraz z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dystans do pokonania to 25 m dowolnym sposobem (zabronione jest używanie dodatkowego sprzętu pomocniczego np. desek, pływaczków itp.) Występ w Mistrzostwach jest jednocześnie kwalifikacją do zawodów międzyszkolnych. Warunkiem uczestnictwa w/w zawodach jest zapisanie się na listę startową 

w nieprzekraczalnym terminie 31.01.2017 r. i dostarczenie pisemnej zgody rodziców.

Zapisy przyjmują nauczyciele w-f: p. Artur Wojtal, p. Paweł Guzik, p. Monika Guzik.

Harmonogram zawodów zostanie wywieszony po zakończeniu zapisów
tj.01.02.2017 r. na tablicach ogłoszeniowych poszczególnych szkół na bloku sportowym.

Zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców

W dniu 03.11.2016 r w ZSS nr 3 w Opocznie odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W każdej z kategorii zgłosiły się po trzy drużyny. Dziewczęce reprezentowały składy nr. 1,2,3 a chłopców nr. 1,2 i szkoła prywatna. Graliśmy systemem ,, Każdy z każdym" . A oto wynik meczów dziewcząt:

SP1 : SP2 - 3:0

SP1 : SP3 - 6:2

Oto skład drużyny:

1. Konecka Alicja

2. Gawin Karolina

Czytaj więcej...

Reprezentacja SP 1 Opoczno dziewcząt WICEMISTRZEM woj. Łódzkiego

Po zajęciu pierwszego miejsca w półfinałach wojewódzkich "ORLIKOWEJ LIGII MISTRZÓW", które odbyły się w Łodzi 29.09.2016 roku dziewczęta z SP nr 1 w Opocznie wzięły udział w finale wojewódzkim, który odbył się 15.10.2016 r. w Buczku koło Łasku. W meczu półfinałowym tego turnieju nasze dziewczęta pokonały Wieruszów  1:0. W finale uległy gospodarzą drużynie ZS Buczek 3:1 i tym samym zdobyły tytuł WICEMISTRZA województwa Łódzkiego. 

Drużyna, która reprezentowała  GMINĘ OPOCZNO zagrała w składzie:
Oliwia Nowak, Maria Szkoda, Oliwia Stępniewska, Karolina Sołtys, Maja Wosek, Zuzanna Pabijańska, Patrycja Białek, Roksana Mastalerek, Natalia Sowińska, Oliwia Barul, Rokasna Pawlińska, Julia Rybicka, Maja Wieczorek.

 


Opiekunami drużyny byli: Andrzej Domagała  i Sławomir Wiktorowicz. 
                                           
                                              Jacek Wojtarek

Reprezentacja SKS JEDYNKA w OGÓLNOPOLSKIM FINALE turnieju ,,MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA?

W dniu 19.05.2016 w Zelowie odbyły się finały wojewódzkie turnieju mała piłkarska kadra czeka dziewcząt szkół podstawowych. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki SKS JEDYNKA, przy ZSS nr 1 w Opocznie zdobywając tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

W finałach wojewódzkich wzięło udział  osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym.
W grupie dziewczęta zajęły drugie miejsce i  awansowały do półfinału.
W półfinale pokonały drużynę ASTORII SZCZERCÓW 1:0.
W finale zwyciężyły z zespołem z Rawy Mazowieckiej 1:0 zdobywając tytuł MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA.  
Drużyna SKS Jedynka będzie reprezentować województwo Łódzkie w finałach OGÓLNOPOLSKICH , które odbędą się w Opolu w dniach 07-10 lipca . 
W składzie zwycięskim SKS Jedynka Opoczno znalazły się:
Julita Panfil, Roksana Mastalerek, Zuzanna Pabijańska, Patrycja Białek, Monika Badura, Maria Szkoda, Oliwia Nowak, Wiktoria Pęchner, Julia Rybicka, Oliwia Stępniewska, Jagoda Sygut.


Opiekunowie drużyny: 
Andrzej Domagała , Sławomir Wiktorowicz. 

Roztańczona Jedynka

19 marca 2016r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się pokazy taneczne uczniów klas 0 ? IV szkoły podstawowej.  Uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne przed licznie zgromadzonymi rodzicami i zaproszonymi gośćmi. 

 

        

Młodzi adepci sztuki tanecznej przygotowywali się przez cały semestr , uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Justynę Grabską ? instruktora tańca hip hop. Każda grupa wiekowa zatańczyła dwa układy choreograficzne hip hop . W sumie na parkiecie zaprezentowało się  80  tancerzy. Ich prezentacje dostarczyły niezwykłych emocji i wzruszeń.

Czytaj więcej...

Zawody miejsko-gminne w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców

W dniu 02.02.2016 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 odbyły się zawody miejsko-gminne w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział trzy drużyny dziewcząt: ZSS nr 1, ZSS nr 2 i ZSS nr 3. Dziewczęta grały systemem "każdy z każdym", a tak ostatecznie skończyły się zawody:

                I miejsce - ZSS nr 3

                II miejsce - ZSS nr 1

                III miejsce - ZSS nr 2

 

Drużyna naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie:

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w pływaniu

W czwartek 22 października na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala? odbyły się wewnątrzszkolne indywidualne mistrzostwa w pływaniu. Zawody te odbyły się z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego p. M. Guzik , p. A. Wojtala i p. P. Guzika , którzy zajęli się organizacją i przeprowadzeniem w/w imprezy. Głównym celem zawodów była popularyzacja sportu pływackiego wśród młodzieży ZSS nr 1 w Opocznie, a także umożliwienie uczniom szkoły sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności pływackich na tle innych uczniów.

Czytaj więcej...

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu

Zwycięstwo w Opocznie i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie.

 

Dnia 17.02.2015r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem  rozgrywek był Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły z terenu miasta Szkoła Podstawowa nr 1,  Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3. Turniej rozegrano systemem ?każdy z każdym?, do dwóch wygranych setów. Zawody przebiegły w dobrej atmosferze, a ich poziom był wyrównany. Wyniki poszczególnych meczy:

Czytaj więcej...

Wyśmienity występ pływaków SP.

We wtorek 20 stycznia 2015r. na krytej pływalni w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Sztafet Pływackich.

Czytaj więcej...

W MIKOŁAJKOWYM RYTMIE TAŃCA

 

Dnia 5.12.2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się XV edycja Mikołajkowego Konkursu Formacji Tanecznych. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki wychowania fizycznego Danuta Karasińska, Halina Sosnowska oraz prowadzący Weronika Wojtal i Michał Trojnar- uczniowie III kl. SLO nr 1. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z klas IV- VI SP nr 1, Publiczne Gimnazjum w Prymusowej Woli oraz szkoły ponadgimnazjalne: SLO nr 1, LO im. Stefana Żeromskiego, ZSP nr 1.

Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Awans piłkarek ręcznych

 
27 listopada 2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie odbyły się mistrzostwa Miasta i Gminy Opoczno w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie i reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. W bezpośrednim pojedynku  dziewczęta z SP nr 1
wygrały 6:3 i tym samym zdobyły tytuł mistrzyń gminy. Ponadto będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych.

Czytaj więcej...

?Jedynka? bierze wszystko

 W środę 26 listopada na krytej pływalni ? Opoczyńska Fala ? odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafet Pływackich Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.                      

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców 8 x 25 m. Sztafety składały się z uczniów jednej szkoły, z poziomu klas III, IV, V i VI, po dwie osoby z poszczególnych poziomów.

Czytaj więcej...

Udany sportowy debiut

 

W piątek 19 września na placu obok Miejskiego Domu Kultury odbył się XXXI Opoczyński BiegTrzeżwości.  Nie brakowało emocji i zaciętej sportowej walki a także i sukcesów. W imprezie liczny udział odnotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie, od klas ?O?, I-III, a także IV-VI. Dzieci z grup najmłodszych odnotowały swój sportowy debiut.

Czytaj więcej...

Dzień Sportu Szkolnego

I Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych

We wtorek 18 lutego w hali Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się VI Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Mistrzostwa cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród młodzieży szkolnej. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Turniej miejsko - gminny w mini- piłce koszykowej dziewcząt i chłopców

Dnia 7 marca 2014 r. w ZSS nr 1 w Opocznie został rozegrany turniej miejsko - gminny w mini- piłce koszykowej dziewcząt i chłopców.

W tym turnieju drużyna dziewcząt z SP nr 1 zajęła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Powiatu. Tuż za nimi uplasowała się SP nr 2. Natomiast w rywalizacji chłopców I miejsce zajęła SP nr 3 wyprzedzając naszą szkołę która ostatecznie zajęła  II miejsce.  SP nr 2 zajęła III miejsce.

Czytaj więcej...