Uczniowie z klasy 4d realizują projekt edukacyjny.

Zgodnie z wymogami projektowymi uczniowie  kl. 4 d 5 lutego 2014r wyjechali do Łodzi na kolejny film z cyklu ?Młodzi w obiektywie?. Tym razem dołączyli do nich niektórzy uczniowie z kl. 4 a, kl. 4 b i 6 d. Po filmie zaplanowano zajęcia w Eksperymentarium. Opiekunkami dzieci były panie Alina Kaźmierczyk i pani Halina Sosnowska.

  

 

Film nosił tytuł ?Akeelah i jej nauczyciel? i opowiadał o kilkunastoletniej dziewczynce przygotowującej się do krajowego konkursu w literowaniu trudnych słów. Pojęciami kluczowymi filmu były: wytrwałość, dążenie do celu, pokonywanie przeciwności, siła współdziałania i zdrowej rywalizacji. Jak zawsze przed projekcją filmu miała miejsce pogadanka poparta projekcją slajdów.

Film podobał się widzom. Uczniowie trzymali kciuki za powodzenie Akeelah, a po filmie prowadzili żywe dyskusje o przeżyciach głównej bohaterki.

Po wyjściu z kina wszyscy pojechali do Manufaktury gdzie każdy miał możliwość zjedzenia wybranego przez siebie posiłku. Po obiedzie grupa udała się do Eksperymentarium. Tam czekało na dzieci wiele naukowych atrakcji. Już na wejściu przechodząc przez magiczny tunel uczniowie doświadczyli zjawiska oszukania zmysłów. Następnie pod okiem instruktorów uczniowie eksperymentowali dowiadując się wielu ciekawych informacji ze świata fizyki. Był też czas na indywidualne doświadczenia. Wszyscy bawili się wspaniali, a jednocześnie pogłębiali swą wiedzę przyrodniczą.

Jak zwykle zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Opoczna. Następnego dnia podczas lekcji, której temat brzmiał ?Jak nie bać się własnej siły? Rozmawiamy o filmie Akeelah i jej nauczyciel.? powrócono do wspomnień z wyjazdu i przesłania jakie niósł ze sobą film. Następny wyjazd 4 marca.