Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Mistrzowie Kodowania - start w październiku

 

 

Mistrzowie Kodowania

Celem programu jest upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach, rozwijanie w dzieciach umiejętności programistycznych, nauka analitycznego i kreatywnego myślenia.

Ruszyła w naszej szkole III edycja ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Patronat nad programem objęły takie instytucje jak: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Organizatorem Programu jest Samsung Electronics Polska Sp.z o.o..

Europejski Tydzień Kodowania rozpoczyna w naszej szkole program Mistrzowie Kodowania.

W ramach  programu od  października 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli informatyki będą próbować swoich sił w programowaniu w przyjaznym środowisku na platformie code.org i scratch.mit.edu. Uczniowie będą tworzyć własne gry i programy. 

 

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1774097

Online

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.