Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Konkurs KOSMOS I JA rozstrzygnięty

Był to konkurs o charakterze interdyscyplinarnym. Uczniowie mieli za zadanie wykonać makietę Układu Słonecznego (technika), napisać opowiadanie związane z tematyką konkursu (język polski) oraz popisać się wiedzą na temat Układu Słonecznego. Do konkursu zgłosiło się 26 uczniów. Z zadań konkursowych w sumie  można było uzyskać maksymalnie  52 punkty.

 19 października 2015r. rozpoczął się pierwszy etap konkursu-każdy z uczestników  w wyznaczonym czasie (trzech minut) prezentował swój model, a następnie udzielał odpowiedzi na wylosowane przez siebie  pytanie. Tą część konkursu oceniały nauczycielki przyrody  panie: Marzanna Mastalerz i Alina Kaźmierczyk ( nad prawidłowym przebiegiem  czuwały  przedstawicielki  SU). Drugiego dnia miała miejsce kolejna ocena. Panie: Mariola Sikorska i Monika Badowska uczące plastyki i techniki  poddawały ocenie estetykę i pomysłowość wykonania  modelu. W międzyczasie, opowiadania sprawdzała nauczycielka języka polskiego pani Dorota Cichańska.

 Zwycięzcami konkursu zostali:

 

-I miejsce: Dominika Pilich (klasa VI D)- 51 punktów,

-II miejsca: Nadia Piotrowska i Wojciech Szumlański (oboje z klasy VI D)- po 48 punktów,

-III miejsce :Bartosz Koziarski (klasa VI D)-46 punktów,

-wyróżnienie: Matylda Szkurłat (klasa VI B)-44 punkty.

Dodatkowo wyłoniono osoby, które zdobyły największą liczbę punktów w poszczególnych kategoriach. W kategorii wiedza maksymalną ilość punktów uzyskał Wojciech Szumlański (kl. VI D), w kategorii estetyka-kreatywność maksymalną ilość zdobyli: Jakub Cieślikiewicz  (kl. V D), Bartosz Koziarski (kl. VI D) oraz Dominika Pilich (kl. VI D), natomiast najlepsze opowiadanie napisały: Katarzyna Jewtuch (kl. V D), Dominika Pilich (kl. VI D) oraz Nadia Piotrowska (kl. VI D). 

Nagrodą w konkursie jest wyjazd  do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Na wycieczkę pojedzie 25 uczestników z największą liczbą punktów. Dodatkowo osoby, które  zostały zwycięzcami całego konkursu otrzymają  nagrody rzeczowe. Wręczenie nagród odbędzie się w czasie KOSMICZNEJ DEBATY, która odbędzie się  29 X 2015r. o godzinie 14.15 w sali 202.

 Zwycięzcom konkursu  serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród.

Szczególne podziękowania kierujemy  do  sponsorów konkursu, którzy postanowili zachować anonimowość

                                                                                        Organizatorki konkursu:

 Alina Kaźmierczyk , Marzanna Mastalerz,  Dorota Cichańska,  Monika Badowska,  Mariola Sikorska        

 

a Badowska,  Mariola Sikorska         

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
2357278

Online

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.