Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Filtr
 • Świąteczne spotkanie w klasach O-III

  19 grudnia 2013 roku w Sali A-V panuje nastój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie szkoły podstawowej O-III wraz ze swymi wychowawcami kolędują oglądając Jasełka przygotowane przez     s. Barbarę w wykonaniu klas 3a i 3d. Jasełka ??Co ubogim dam, to u Boga mam?? uwieńczyły tegoroczne adwentowe oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia zatytułowane ? UBoga droga?.

  Niech pozostaną nam w pamięci słowa Anioła, które wypowiedział do Dorotki, która miała dobre serce? Co ubogim dasz, to u Boga masz. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny, najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi.?

  Po wspólnym kolędowaniu i złożeniu wszystkim życzeń przez panią wicedyrektor Elżbietę Paduszyńską wychowawcy wraz z uczniami udali się do swoich klas na życzenia opłatkowe i słodki poczęstunek.

 • TPZ - podziękowanie

   

  Samorząd Uczniowski
  Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie

  Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt w Opocznie w imieniu swoich czworonożnych podopiecznych przekazuje serdeczne podziękowania uczniom i ich rodzicom, dyrekcji oraz wychowawcom, za udział w akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z naszej gminy.

  Humanitarny stosunek do zwierząt i wielkie serce uczniów sprawiły, że zebrano i przekazano do schroniska w Różannej w obecności TPZ ok. 63 kg suchej karmy i 40 kg karmy w puszkach. Ponadto posłania, zabawki itp. Najwięcej kg karmy podarowała nam klasa V D.

  Szczególne podziękowania kierujemy do opiekuna akcji pani Marzanny Mastalerz za osobiste zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tej akcji na terenie szkoły.

  Życzymy wszystkim uczestnikom i koordynatorom akcji spełnienia marzeń w roku 2014 i przekazujemy wielkie:

   

   DZIĘKUJEMY

  Opoczno dnia 13 stycznia 2014 

  TPZ w Opocznie

   

 • Miska dla schroniska 2013

    {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/przyroda/m8{/gallery}

   

  Zakończyliśmy kolejną edycję akcji MISKA DLA SCHRONISKA. W akcji wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły podstawowej. Najwięcej darów przekazali uczniowie z klasy v d. Zebraliśmy: prawie 63 kg suchej karmy, prawie 40 kg karmy w puszkach, posłania i  zabawki. Nasze dary trafią do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Karwicach koło Opoczna. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

  Szkolny Klub Ekologiczny

   

 • Wigilia klasy 4d

   {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/wycieczki2014/a7{/gallery}

 • Klasa IV D w Muzeum Kinematografii

   10 XII 2013r uczniowie klasy IV D z wychowawczynią panią Aliną Kaźmierczyk wyjechali do Łodzi gdzie w Kinie Charlie obejrzeli film ?Milionerzy? (będący elementem realizowanego przez nich projektu ?Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), a następnie udali się do Muzeum Kinematografii.

    {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/wycieczki2014/a6{/gallery}

 • Karnawałowy zawrót głowy !!!

  W poniedziałkowe popołudnie 14 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 słychać było gwar i muzykę, błyskały kolorowe światła a w powietrzu unosił się kolorowy dym. W tak ciekawy sposób zorganizowaliśmy naszym najmłodszym uczniom zabawę choinkową. Niezmiernie różnorodny i atrakcyjny program taneczny zachęcił do zabawy wszystkie dzieci. Najpierw maluchów porwały do tańca stare rytmy dziecięcych zabaw i pląsów a potem najnowsze przeboje dyskotekowe.

 • Jasełka


  Dnia 21.12.2012 roku w grupie ?0?C odbyło się spotkanie jasełkowe z udziałem rodziców i opiekunów. Dzieci przygotowane przez p. Annę Filipczak i p. Monikę Piekarską- Orko śpiewały kolędy i recytowały wiersze. Następnie łamiąc się opłatkiem składały sobie i rodzicom świąteczno- noworoczne życzenia, a wszystko w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. Spotkanie to dostarczyło zarówno dzieciom jak i rodzicom niezapomnianych wrażeń.

 • Jasełka


  19 grudnia 2012 roku w sali A-V panuje nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie szkoły podstawowej klas O ? III wraz ze swoimi wychowawcami kolędują oglądając Jasełka przygotowane przez S. Barbarę w wykonaniu klasy III D. Ojciec Św. Benedyk XVI ten rok ogłosił Rokiem Wiary, dlatego też nasze Jasełka były zatytuowane ?Okulary wiary?. Streszczeniem tych jasełek niech będą słowa, które wypowiedział Zegarmistrz Czasu:
  I tym razem okulary wiary okazały się bardzo skuteczne

 • PODZIĘKOWANIE TPZ

  PODZIĘKOWANIE TPZ
  Szkoła Podstawowa nr 1
  w Opocznie
  Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt w Opocznie w imieniu swoich czworonożnych podopiecznych przekazuje serdeczne podziękowania uczniom i ich rodzicom, dyrekcji oraz wychowawcom, za udział uczniów szkoły podstawowej w akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z naszej gminy pod hasłem ?Miska dla schroniska?.

 • Mikołajki klas ?0?

  Już od samego rana dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja. Na taką wizytę dzieci cierpliwie czekały już od tygodnia. Dekorowały swoje klasy, pilnie się uczyły piosenek i wierszyków, a także starały się być jak najgrzeczniejsze . I oto przybył Mikołaj Święty, który wszystkim rozdał prezenty. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze dzieci powitały gościa piosenkami i wierszykami a na zakończenie obdarowały laurkami. MIKOŁAJU DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 • Andrzejki w klasach ?0?

  Tradycja wróżenia w Wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze. Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb. Najważniejsze z nich to lanie wosku przez klucz, zabawy sercowe, wyścig butów, wrzucanie monety do czarodziejskiego pudełka czy czarodziejskie talerze z ukrytymi przedmiotami ? dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło obecnym wielu przeżyć i emocji. Wróżby i przepowiednie, wprowadziły dzieci w magiczną atmosferę tego święta. Uroku dodawały naszej uroczystości pięknie przystrojone dekoracjami sale . Nie zabrakło także wspólnej zabawy przy muzyce i smakołyków przygotowanych przez rodziców. Śmiechu było co niemiara, a teraz czekamy na Świętego Mikołaja!

 • Dzień Pluszowego Misia


  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ? Pluszowy Miś. Uczniowie z klas ?0? również świętowali. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, uczestniczyły w zabawach i wykonały przepiękne prace ? MISIA USZATKA?- co klapnięte uszko ma. Na koniec dnia dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę i otrzymały od pani dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

 • K O L O R Y J E S I E N I  Jesień - paleta farb rozrzucona
  pośród kwiatu przyrody.
  W listopadzie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla klas 0 - III ?Kolory jesieni?, zorganizowany przez p. W. Białas, p. M. Barul, p. A. Rożenek i p. S. Kurkowską. Uczniowie, którzy najlepiej uchwycili kolory jesieni, zostali nagrodzeni: Klaudia Filipczak, Hanna Rożenek i Aleksandra Szpoton z kl. 0a, wych. p. M. Synowiec;
  Wiktoria Zalega z kl. 0b, wych. p. W. Białas;
  Maja Wołąkiewicz i Anastazja Kopera, kl. 0c, wych. p. A. Filipczak i p. M. Piekarska-Orko;
  Aleksandra Jakóbczyk i Jakub Kowalczyk, kl. 0d, wych. p. K. Sołtysiak i p. S. Zalega;
  Patrycja Ksyta, kl. 1a, wych. p. A. Mijas;
  Karolina Gawin, kl. 2b, wych. p. M. Barul;
  Jakub Cieślikiewicz, kl. 2d, wych. p. K. Klimek;
  Urszula Rożenek, kl. 3b, wych. p. D. Głowacka;
  Aleksandra Tomczyk, kl. 3c, wych. p. A. Rożenek;
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • SPOTKANIE Z PANEM WŁODZIMIERZEM KOPERKIEWICZEM W KLASACH ?0?  25 października 2012 roku klasy ?0? gościły w swojej szkole znanego Opocznianina, pana Włodzimierza Koperkiewicza. Dzieci od razu zainteresował strój gościa i zaczęły zadawać mnóstwo pytań. Interesowało je między innymi jak w dawnych czasach dzieci spędzały czas wolny i jakimi zabawkami się bawiły. Po wyczerpujących odpowiedziach pan Włodzimierz wprowadził dzieci w nastrój zadumy. Wyjaśnił dzieciom kto to jest patriota, kim byli nieznani żołnierze oraz uświadomił dlaczego warto odwiedzać groby nieznanych żołnierzy. Dzieci także wykazały się dużą wiedzą na temat czasów wojennych, zaczerpniętą głównie od dziadków. Na zakończenie dzieci podziękowały panu Włodzimierzowi za tak pouczające spotkanie i wręczyły wcześniej wykonane laurki.

 • ?Ślub będziemy brać ze szkołą??

  W dniu 17 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych . Dzieci z wielkim przejęciem przyrzekały pilna naukę i nienaganne zachowanie. Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany Nan pełnoprawnego ucznia. Czynność ta odbywa się za pomocą olbrzymiego, kolorowego ołówka, który towarzyszy uczniom od początku istnienia naszej szkoły. 
  Te ważne chwile dzielili z uczniami rodzice i bliscy, licznie zgromadzenie na uroczystości. Wszystkim podobał się program artystyczny w wykonaniu pierwszaków, przygotowany pod kierunkiem wychowawców. Nie zabrakło tez pamiątkowego zdjęcia i słodkiego poczęstunku.
  To był bardzo radosny dzień.

 • AKCJA ?MISKA DLA SCHRONISKA ? 2012?  Chętnych do udziału w akcji prosimy o przekazywanie nauczycielom (uczniowie kl. IV-VI nauczycielom przyrody) karm oraz posłań dla psów. W grudniu za pośrednictwem opoczyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt dary zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Karwicach koło Opoczna.
  ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI ?MISKA DLA SCHRONISKA ? 2012?.
  Zwróć uwagę na otaczający nas świat zwierząt!
  Zastanów się , co możesz zrobić, by zwierzętom żyło się lepiej!
  Zrób to, nie zwlekaj!

 • WYCIECZKA PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ  27 września 2012r. uczniowie kl.II c ( wych. A.Bednarczyk ) i kl. II d (wych. K. Klimek) wybrali się na wycieczkę po ziemi łódzkiej. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Uczniowie z tarasu podziwiali żubry, a również usłyszeli wiele cennych informacji o samym ośrodku i ochronie żubra. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim , który jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece .Uczniowie zwiedzali zabytkowy młyn wodny, w którym znajdują się cenne pamiątki z historii młynarstwa wodnego w regionie. Uczniowie zobaczyli też ?eksponaty wojenne?. Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się nad ?Niebieskie Źródła? położone kilkaset metrów od skansenu. Na koniec wszyscy udali się do McDonld?s w Tomaszowie Mazowieckim. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu emocji, a również pogłębiła wiedzę przyrodniczą i regionalną.

 • Wojewódzki Finał Konkursu ?Policyjna Akademia Bezpieczeństwa?  Po wygraniu eliminacji powiatowych, uczniowie SP nr 1 po raz pierwszy zaprezentowali się w wojewódzkim finale ?Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie?. Drużyna wystąpiła w składzie : Jagoda Sygut ( Kl.II b) i Wiktor Kozera( Kl. II c). Zadaniem wszystkich 22 drużyn biorących udział w konkursie , było pokonanie na czas przygotowanego toru przeszkód. Następnie zawodnicy wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podczas pisania testu. Drużynie kibicowała grupa 18 kibiców ? uczniów kl .II. Na tę okazję zostały przygotowane transparenty i rymowanki. Uczniowie wykorzystali gadżety i wystąpili w koszulkach promujących miasto Opoczno ufundowanych przez Urząd Miejski w Opocznie. Folklor opoczyński zaprezentowała para uczniów w strojach ludowych: Victoria Wiktorowicz i Kacper Wiktorowicz. Wiele emocji drużynie i kibicom dostarczył mecz: Policjanci kontra ekipa filmowa komisarza Aleksa. Atrakcją finału była impreza plenerowa , w czasie której prezentowano sprzęt policyjny ,pożarniczy oraz motocykle członków klubu motoryzacyjnego Knight Ri ders ŁGW IPA. Drużyna z Opoczna dzielnie walczyła, została przygotowana przez p. K Klimek. Zdobyte doświadczenia w wojewódzkim finale będą na pewno wykorzystane w przygotowaniach uczniów do kolejnych edycji konkursu.

 • VII Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  21 września w SP nr 2 w Opocznie odbyła się kolejna edycja turnieju dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Eliminacje powiatowe przeprowadzili funkcjonariusze opoczyńskiej komendy. Do eliminacji przystąpiło 7 dwuosobowych drużyn ,które zwyciężyły w drodze czerwcowych eliminacji szkolnych. Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch części. W pierwszej zespoły uczniów musiały rozwiązać test z zakresu bezpiecznego zachowania się i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W drugiej części uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną pokonując na czas specjalnie przygotowany tor przeszkód.

  Po zsumowaniu wyników okazało się że I miejsce zajęła drużyna ze SP nr 1 w Opocznie, która wystąpiła w składzie : Jagoda Sygut kl. IIb i Wiktor Kozera kl.II c.

  Zwycięską drużynę przygotowywała p. Katarzyna Klimek. Drużyna otrzymała puchary, dyplomy i nagrody.

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NASZE WYMARZONE EKO-PRACOWNIE  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił konkurs na dofinansowanie w formie dotacji zadań z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. ?Moja wymarzona ekopracownia?. Celem Konkursu było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego najlepszych projektów polegających na zaplanowaniu i utworzeniu szkolnej pracowni wraz z programem edukacyjnym opartym na jej wykorzystaniu. Konkurs skierowany był do publicznych szkół z terenu województwa łódzkiego:podstawowych (pracownia dla klas IV-VI) oraz gimnazjów.

  Decyzją Zarządu WFOŚiGW w Łodzi 29 czerwca br. nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na utworzenie ekopracowni. W naszej szkole powstanie ekopracownia pn. ?MULTI - EKO?. Łączna wartość zadania wynosi 39.896,00 zł., z czego 28.690,00 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 11.206,00 zł stanowi udział własny gminy. W pracowni planuje się:

   1. zakup pomocy dydaktycznych w tym: mikroskop, filmy DVD o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, multimedialna encyklopedia przyrody,
   2. zakup sprzętu audio video, komputerowego, fotograficznego,
   3. zakup wyposażenia pracowni (stoliki, krzesełka, tablice szkolne, szafy, rolety okienne, biurko nauczycielskie, stojaki na mapy/plansze, kosze do segregacji odpadów),
   4. zakup drzwi wewnętrznych (skrzydeł).

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
2355284

Online

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.