Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Warsztaty ?Link do przyszłości. Interaktywne warsztaty z kodowania z wykorzystaniem robotów."


Co to jest programowanie? Do czego można je wykorzystać? Czy na co dzień może przydać się taka wiedza? Na te, a także wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w czwartek 13 października  podczas warsztatów: ?Link do przyszłości. Interaktywne warsztaty z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch ? z Michałem Kłosińskim, który opowie o kodowaniu.

Spotkanie jest przeznaczone dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów.

Celem projektu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania. Pokazanie im, że jest ono nie tylko przyszłościową umiejętnością, ale też źródłem radości i satysfakcji. A także, co bardo ważne może to być świetna zabawa, która wbrew pozorom nie wymaga na tym etapie ogromnej wiedzy czy szczególnych umiejętności.

Michał Kłosiński jest jednym z młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja, wiedza i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodych ludzi.

Podczas spotkania Michał Kłosiński opowie o kodowaniu w ciekawy i dostępny sposób. Całość będzie miała charakter warsztatowy ? będą quizy, pytania, wspólne ćwiczenia, no a przede wszystkim wyścig własnoręcznie zaprogramowanymi robotami.

Spotkanie jest elementem czwartej edycji projektu ?Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę?, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
2358496

Online

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.