Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Filtr
 • Świąteczne spotkanie w klasach O-III

  19 grudnia 2013 roku w Sali A-V panuje nastój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie szkoły podstawowej O-III wraz ze swymi wychowawcami kolędują oglądając Jasełka przygotowane przez     s. Barbarę w wykonaniu klas 3a i 3d. Jasełka ??Co ubogim dam, to u Boga mam?? uwieńczyły tegoroczne adwentowe oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia zatytułowane ? UBoga droga?.

  Niech pozostaną nam w pamięci słowa Anioła, które wypowiedział do Dorotki, która miała dobre serce? Co ubogim dasz, to u Boga masz. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny, najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi.?

  Po wspólnym kolędowaniu i złożeniu wszystkim życzeń przez panią wicedyrektor Elżbietę Paduszyńską wychowawcy wraz z uczniami udali się do swoich klas na życzenia opłatkowe i słodki poczęstunek.

 • TPZ - podziękowanie

   

  Samorząd Uczniowski
  Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie

  Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt w Opocznie w imieniu swoich czworonożnych podopiecznych przekazuje serdeczne podziękowania uczniom i ich rodzicom, dyrekcji oraz wychowawcom, za udział w akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z naszej gminy.

  Humanitarny stosunek do zwierząt i wielkie serce uczniów sprawiły, że zebrano i przekazano do schroniska w Różannej w obecności TPZ ok. 63 kg suchej karmy i 40 kg karmy w puszkach. Ponadto posłania, zabawki itp. Najwięcej kg karmy podarowała nam klasa V D.

  Szczególne podziękowania kierujemy do opiekuna akcji pani Marzanny Mastalerz za osobiste zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tej akcji na terenie szkoły.

  Życzymy wszystkim uczestnikom i koordynatorom akcji spełnienia marzeń w roku 2014 i przekazujemy wielkie:

   

   DZIĘKUJEMY

  Opoczno dnia 13 stycznia 2014 

  TPZ w Opocznie

   

 • Miska dla schroniska 2013

    {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/przyroda/m8{/gallery}

   

  Zakończyliśmy kolejną edycję akcji MISKA DLA SCHRONISKA. W akcji wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły podstawowej. Najwięcej darów przekazali uczniowie z klasy v d. Zebraliśmy: prawie 63 kg suchej karmy, prawie 40 kg karmy w puszkach, posłania i  zabawki. Nasze dary trafią do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Karwicach koło Opoczna. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

  Szkolny Klub Ekologiczny

   

 • Wigilia klasy 4d

   {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/wycieczki2014/a7{/gallery}

 • Klasa IV D w Muzeum Kinematografii

   10 XII 2013r uczniowie klasy IV D z wychowawczynią panią Aliną Kaźmierczyk wyjechali do Łodzi gdzie w Kinie Charlie obejrzeli film ?Milionerzy? (będący elementem realizowanego przez nich projektu ?Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), a następnie udali się do Muzeum Kinematografii.

    {gallery slider=boxplus.carousel slider:positioning=center slider:edges=blurred}zdj/wycieczki2014/a6{/gallery}

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
2331167

Online

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.