?Podróże po angielskiej literaturze?

Na przełomie maja i czerwca 2016 w klasach V i VI realizowany był biblioteczny projekt edukacyjny w ramach akcji ?Książki naszych marzeń?. Uczniowie poznali twórczość współczesnych anglojęzycznych pisarzy: Cassandry Clare, Branswell Liz, Brashares Ann, Zimermann Irene, Johna Grenna, Suzanne Collins. W czasie spotkań dyskutowaliśmy na temat problematyki światowych bestsellerów i zastanawialiśmy się, dlaczego ?Igrzyska śmierci? czy ?Gwiazd naszych wina? zdobyły tak niesamowitą popularność. Podczas zajęć wykorzystywaliśmy prezentację wykonaną przez Weronikę Twardowską i Maję Ksytę. 

?Miesiące Literackie?

?Miesiące Literackie? to cykl zajęć dla klas I-III. Młodzi czytelnicy poznają na nich twórczość wybranych autorów, polskich i zagranicznych- w każdym miesiącu czytane są utwory innego pisarza czy poety. Miesiąc październik to spotkania z naszym patronem Kornelem Makuszyńskim. Czytelnicy w czasie zajęć poznają sylwetkę autora. Nauczyciele i uczniowie czytają wybrane utwory, rozmawiają na ich temat, odgrywane są scenki, rozwiązywane zagadki i łamigłówki. Dzieci wykonują ciekawe ilustracje i piszą recenzje przeczytanych książek. Wszystkich nauczycieli i uczniów wspierają panie bibliotekarki, które wyszukują ciekawe lektury i organizują zajęcia w bibliotece.

?Przyjaciele Franklina? biblioteczny projekt edukacyjny

Na przełomie stycznia i lutego w klasach I-III został zrealizowany projekt edukacyjny  ?Przyjaciele Franklina?. Gościem spotkań czytelniczych był żółw Franklin, bohater książek dla dzieci stworzony przez kanadyjską pisarkę Paulette Bourgeois. Wszystkie klasy wysłuchały czytanych opowieści o Franklinie, każde dziecko otrzymało do samodzielnego rozwiązania krzyżówkę i zagadki sprawdzające stopień znajomości  przygód żółwika i jego przyjaciół oraz kolorowanki.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ!

 


Biblioteka szkolna proponuje wszystkim czytelnikom fascynujące i bezpieczne podróże po świecie. KSIĄŻKA to niezawodne biuro podróży. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony!

Zapraszamy w dniach 15 i 23  lutego w godzinach 9.00-13.00

?Mały rozumek, wielkie serce?- Światowy Dzień Kubusia Puchatka

18  stycznia Kubuś Puchatek obchodził swoje święto. Z tej okazji na pamiątkę urodzin  jego twórcy A. A Milne do biblioteki szkolnej zawitały  klasy II wraz z wychowawczyniami. Podczas spotkania dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały  kubusiowe zagadki, krzyżówkę i wyszukiwały w niej hasła. Spotkanie realizowano  w ramach programu MEN ?Książki naszych marzeń?.

 

Ferie świąteczne z książką!

 

W dniu 29 grudnia 2015 roku biblioteka szkolna zaprasza uczniów w godzinach od 9.00 do 12.00.

 

Mikołajek - kto to taki? Projekt edukacyjny.

Uczniowie klas IV uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu ?Książki naszych marzeń?. Celem projektu było zapoznanie czytelników  z przygodami Mikołajka. Autorem książek jest Rena Goscinny, a ilustracje  stworzył  Jean-Jacques Sempe`. Książki  o ośmioletnim bohaterze Mikołaju fascynują, bawią i rozśmieszają do łez. Projekt składał się z trzech etapów: pracy pisemnej, opowiadania ?Najnowsza przygoda Mikołajka? lub ?Listu do francuskiego przyjaciela?, uczniowie wykonali techniką dowolną  portret ?Mój przyjaciel Mikołajek? oraz rozwiązywali krzyżówki  i quizy. Uczestnicy projektu musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat przygód Mikołajka.

Gratulujemy czwartoklasistom bardzo dobrej znajomości utworów i pasji czytelniczej.

Czytaj więcej...

Biblioteczne Mikołajki

Dnia 4,7 grudnia 2015 roku klasy Ig, IIa, IIc, IIa wzięły udział w spotkaniu mikołajkowym, przygotowanym przez panie Alicję Piekarską, Karolinę Kalinowską z Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie w ramach akcji ?Czytam sobie w bibliotece?. Panie przeczytały dzieciom zabawne opowiadanie, wiersz o św. Mikołaju oraz fragment książki ?Mikołajek? ? autorstwa R. Goscinny?ego. Wszyscy wspólnie rozwiązywali krzyżówkę, zagadki oraz quiz związany ze św. Mikołajem.

Czytaj więcej...

JUŻ SĄ !!!

?Książki naszych marzeń? to program rządowy  MEN dzięki, któremu nasza szkoła zakupiła do biblioteki nowe woluminy w wysokości 2.712,50 zł. Celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zainteresowań czytelniczych. O wyborze książek decydowali uczniowie. W tym celu w bibliotece szkolnej przeprowadzony został plebiscyt zatytułowany  ?Książki naszych marzeń?.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2015 roku w bibliotece obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia. Na uroczystość zaproszono wszystkie klasy ?0?oraz klasy I z wychowawczyniami. Tego dnia dzieci miały okazję przynieść do szkoły swoje ukochane pluszaki. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania historii o kolejach powstania maskotki pluszowego misia. Uczestnicy spotkania brali udział w konkursach takich jak : pokolorowanie misia, rozwiązywanie zagadek, wylizywanie miodku na czas.

Czytaj więcej...

?Kornel Makuszyński ? autor uśmiechniętych książek?

Konkurs klasowy

W związku z przeprowadzonymi lekcjami wychowawczymi w klasie 5D przez panią Marzannę Mastalerz  i zainteresowaniem  uczniów patronem szkoły Kornelem Makuszyńskim, biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs. Zadania konkursowe polegały na wykazaniu się wiedzą o  życiu  i twórczości patrona naszej szkoły. Uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie z drobnymi upominkami.     

Czytaj więcej...

Podaruj ksiażkę bibliotece

 

 

Podaruj ksiażkę bibliotece - jeśli macie w domu ksiazki, które już przeczytaliście i chcecie je przekazać, to w bibliotece znajdzie sie dla nich miejsce.

Przed oddaniem zapytajcie rodziców ! 

Akcja oddawania trwa od 26 do 30 października 2015 r.

Biblioteka szkolna - godziny pracy

od  10 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

Lektury szkolne

 

Spis lektur w klasach I-III

Z podanych zestawów nauczyciel wybiera na każdym poziomie edukacji:

  • co najmniej 3 książki do przeczytania (w całości lub fragmentach) przez nauczyciela w klasie,
  • co najmniej 3 książki do przeczytania samodzielnie  w domu,
  • 1 lub 2 książki do przeczytania  (w całości lub fragmentach) przez uczniów w klasie pod kierunkiem nauczyciela.

Czytaj więcej...